ФІЛЬТР

Амбробене : інструкція, застосування, ціна

Амбробене – лікарський засіб, який призначається для лікування кашлю та інших застудних захворювань, які супроводжуються ураженням бронхів. Діючий компонент препарату – амброксол є заміщеним бензиламіном та продуктом метаболізму бромгексину. Дослідження на хворих пацієнтах, які приймали Амбробене, показали, що препарат ефективно виводить мокротиння та чинить секретолітичну дію, змінюючи структуру бронхіального секрету. Амброксол здатний збільшувати швидкість виведення мокроти, знижуючи в'язкість циліарного епітелію.

Завдяки виявленій антиоксидантній дії препарату вважається, що Амбробене корисно використовувати в комбінації з антибіотиками. Одночасне використання амброксолу з іншими лікарськими препаратами підвищує їхню концентрацію в бронхіальному секреті.

Покращення стану пацієнта спостерігається через пів години після внутрішнього прийому препарату. Ефект може зберігатися до 12 годин.

Доведено, що у хворих з хворобами печінки кліренс амброксолу суттєво знижується. Пацієнти з гострими порушеннями нирок повідомляли про подовження періоду напіввиведення метаболітів амброксолу гідрохлориду.

Склад і форма випуску

діюча речовина: амброксолу гідрохлорид;

1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: білого кольору круглі, двоопуклі таблетки з рискою для розлому з одного боку.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при кашлю та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби. Код АТС: R05C B06.

Показання до застосування

Муколітичне лікування гострих та хронічних бронхопульмональних хвороб, зумовлених ураженням бронхіальної секреції та ослабленістю проходження слизу.

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до амброксолу та/або інших компонентів препарату.
  • Рідкісні спадкові стани, через які можлива несумісність із допоміжною речовиною препарату.

Спосіб застосування та дози

Таблетки Амбробене (з вмістом 30 мг амброксолу гідрохлориду) призначаються для перорального використання. Препарат застосовується після вживання їжі. Для кращої терапевтичної дії та активації мукалтичного ефекту таблетки запивають достатньою кількістю попередньо підігрітої рідини. Препарат можна запивати чаями та бульйоном. Вважається, що виведення мокротиння посилюється в пацієнтів, які вживають достатню кількість напоїв кімнатної температури.

Для пацієнтів від 6-12 років: призначається лікування за допомогою 1/2 таблетки Амбробене (що дорівнює дозуванню в 30-45 мг амброксолу гідрохлориду протягом доби). Таблетки застосовуються 2-3 рази протягом дня.

Для пацієнтів від 12 років, дорослим пацієнтам та пацієнтам похилого віку: зазвичай призначається 1 таблетка Амбробене 3 рази протягом дня (дозування становитиме 90 мг амброксолу гідрохлориду протягом дня). Лікування за такою схемою триває протягом трьох днів. Надалі терапія продовжується за допомогою використання 1 таблетки Амбробене 2 рази на день (що дорівнює дозуванню в 60 мг амброксолу гідрохлориду протягом дня).

Якщо встановлений курс лікування не демонструє терапевтичного ефекту, дорослі та пацієнти від 12 років можуть отримати призначення на 2 таблетки, які приймаються 2 рази на добу (що дорівнює дозуванню в 120 мг амброксолу гідрохлориду протягом дня). Збільшення дози допомагає підсилити ефективність препарату, однак таке використання не підходить для усіх пацієнтів та не є універсальним.

Тривалість терапії визначається індивідуально. Таблетки Амбробене не застосовуються понад 5 днів без консультації лікаря. Не рекомендується самостійно підвищувати дозування препарату.

Пацієнти з тяжкими порушеннями нирок та печінки повинні проходити курс лікування під наглядом лікаря, оскільки захворювання печінки знижують кліренс амброксолу, а ураження нирок може подовжувати час напіввиведення метаболітів амброксолу. Зазвичай для пацієнтів з подібними патологіями призначається менша доза препарату. Бажано збільшувати інтервал між застосуваннями амброксолу гідрохлориду.

Діти. 

Препарат використовується для пацієнтів, які досягли 6-річного віку.

Для дітей до 6 років препарат Амбробене призначається в інших формах випуску (сироп, краплі), які будуть більш зручними у використанні для цієї групи пацієнтів.

Особливості застосування

На тлі прийому таблеток Амбробене у невеликої кількості пацієнтів розвивалися тяжкі шкірні реакції, серед яких синдроми Лайєлла та Стівенса-Джонсона. Вважається, що такі реакції є відповіддю на застосування інших препаратів. У разі виявлення шкірних уражень та пошкодження слизових оболонок рекомендується отримати консультацію лікаря та припинити використання амброксолу гідрохлориду. Розвиток шкірних реакцій може супроводжуватися симптомами, які нагадують грип та застуду. Інколи пацієнти помилково розпочинають лікування, направлене на усунення симптомів ломоти, нежитю, риніту чи болю в горлі. Щоб уникнути хибного лікування, слід пройти медичний огляд та діагностувати точну причину погіршення стану.

Амброксол працює на посилення секреції слизу, тому таблетки Амбробене застосовуються з особливою обережністю, якщо в пацієнтів спостерігалося порушення бронхіальної моторики при первинній циліарній дискінезії.

Пацієнти з легкими та середніми пошкодженнями нирок та печінки можуть розпочинати лікування Амброксолом тільки після консультації з лікарем. При серйозних ураженнях органів, препарат не використовується. В пацієнтів з порушеною роботою печінки спостерігалося надмірне накопичування метаболітів амброксолу в організмі.

Через допоміжні речовини препарату рідкісні спадкові хвороби є протипоказанням до його застосування.

Вплив на швидкість реакцій

Суттєвого впливу не виявлено.

Якщо у пацієнтів виявляються серйозні побічні реакції (непритомність чи запаморочення), варто утриматися від роботи зі складними механізмами та від керування автомобілем.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Попередній клінічний досвід виявив, що амброксолу гідрохлорид проходить плацентарний бар'єр. Однак усі проведені дослідження на тваринах не продемонстрували жодного шкідливого впливу препарату на розвиток плоду, перебіг вагітності чи пологи.

Спроби використання препарату на 28-му тижні вагітності не продемонстрували серйозних відхилень та негативних ефектів.

Попри позитивні результати дослідження, виробник рекомендує дотримуватися застережних заходів, які існують для всіх лікарських препаратів. Зокрема, не застосовувати препарат в І триместрі вагітності, якщо користь для матері не перевищує ризик потенційної шкоди для плоду.

Амброксол проникає у молоко матері. Негативний ефект не очікується, проте, як застережний захід, рекомендується відмовитися від медикаментозного лікування в період грудного вигодовування.

Передозування

На сьогодні не існує даних щодо характерних симптомів передозування у пацієнтів, які приймали надмірні дози амброксолу.

Виявлені поодинокі випадки прийому надмірних доз препарату зазвичай через помилкове застосування амброксолу. У таких ситуаціях спостерігалися реакції, які нагадували побічні реакції від прийому Амбробене в рекомендованих дозах.

Проводиться терапія, направлена на усунення небажаних явищ.

Побічні реакції

З різною частотою в пацієнтів спостерігалися порушення:

  • імунної системи: реакції надмірної чутливості різних типів, враховуючи шкірні висипи, ураження слизових оболонок, набряк підшкірної/підслизової клітковини, задишка, свербіж, алергії на різних ділянках тіла. Анафілактичні реакції, кропив'янка, анафілактичний шок;
  • дихальної системи: виділення з носа, сухість органів дихання та дихальних шляхів;
  • травної системи: розлади кишечника та шлунку (нудота, диспепсія, печія, блювання, біль та дискомфорт у животі, закреп, діарея), гіперсалівація;
  • шкіри та гіподерми: висип, дерматит як реакція на компоненти препарату, еритема. Надходили повідомлення про синдроми Лайєлла та Стівенса-Джонсона;
  • нирок: дизурія.

Серед загальних розладів: мігрень, непритомність, запаморочення, озноб, лихоманка.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Таблетки Амбробене не призначаються одночасно з лікарськими препаратами проти кашлю (кодеїн, тощо). Вважається, що така комбінація погіршує процес виведення мокротиння.

Часто таблетки Амбробене призначають для комбінованої терапії з антибактеріальними лікарськими засобами, оскільки амброксолу гідрохлорид здатний покращувати проникнення антибіотиків до легень пацієнта.

Умови та термін зберігання

Препарат придатний до вживання протягом 5 років.

Амбробене не обов’язково зберігати за чітко встановленим температурним режимом. Препарат не потребує особливих умов зберігання.

Зберігати у місцях, недоступних для дітей.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Меркле ГмбХ для "ратіофарм ГмбХ", Німеччина
  • Діючі речовини:
    Амброксол гідрохлорид (Ambroxol)
  • Код АТХ:

    R05CB06

    R - Засоби, що діють на респіраторну систему

    R05 - Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях

    R05C - Відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, які містять протикашльові засоби

    R05CB - Муколітичні засоби

    R05CB06 - Амброксол