ФІЛЬТР

Дуовіт : інструкція, застосування, ціна

Дуовіт –  вітамінний комплекс, який використовується для відновлення поживних речовин та мікроелелементів в організмі.

Склад і форма випуску

Діючі речовини червоної таблетки: вітамін А (ретинол пальмітат) 5000 МО, вітамін D3 (холекальциферол) 200 МО, вітамін C (кислота аскорбінова) 60 мг, вітамін РР (нікотинамід) 13 мг, вітамін E (a-токоферолу ацетат) 10 мг, кальцій пантотенат 5 мг, вітамін B6 (піридоксину гідрохлорид) 2 мг, вітамін B2 (рибофлавін) 1,2 мг, вітамін B1 (тіаміну нітрат) 1 мг, кислота фолієва 0,4 мг, вітамін B12 (ціанокобаламін) 3 мкг.

Додаткові речовини червоної таблетки: лактози моногідрат, ароматизатор олія апельсинова, полісорбат 80, гліцерин, олія рицинова, сорбіт (Е 420), глюкози розчин, магнію стеарат, капол 600 фарма (містить віск жовтий, віск карнаубський, шелак), протипінний реактив, Оpalux AS-F-2833G (містить барвник жовтий захід FCF (Е 110), повідон, сахарозу, барвник понсо 4R (Е 124), титану діоксид, натрію бензоат (E 211), воду очищену), сахароза, маніт (Е 421).

Діючі речовини синьої таблетки: магній (Mg2+ у вигляді магнію лактату) 20 мг, кальцій (Са2+у вигляді кальцію гідрофосфату) 15 мг, фосфор (Р5+ у вигляді кальцію гідрофосфату) 12 мг, залізо (Fe2+ у вигляді заліза фумарату) 10 мг, цинк (Zn2+ у вигляді цинку сульфату) 3 мг, мідь (Cu2+ у вигляді міді сульфату) 1 мг, марганець (Mn2+у вигляді марганцю сульфату) 1 мг, молібден (Mo6+у вигляді натрію молібдату) 0,1 мг.

Додаткові речовини синьої таблетки: лактози моногідрат, ароматизатор олія апельсинова, полісорбат 80, гліцерин, олія рицинова, сорбіт (Е 420), глюкози розчин, магнію стеарат, капол 600 фарма (містить віск жовтий, віск карнаубський, шелак), протипінний реактив, олія мінеральна, повідон, Opalux AS-20912 Blue (містить барвник індигокармін, повідон, сахарозу, титану діоксид, натрію бензоат (E 211), воду очищену), сахароза.

Препарат Дуовіт випускається у формі червоних та синіх таблеток, що вкриті гладенькою оболонкою.

У аптеці можна купити без рецепта. 

Фармакологічні властивості

Фармакодинамічні характеристики

Дуовіт - це вітамінний комплекс, який використовується для відновлення деяких вітамінів та мінералів в організмі людини. Деякі вітаміни та мінерали не можуть співіснувати, тому вони розділені на червоні та сині таблетки у пачці.

Вітаміни групи В беруть участь у процесах обміну вуглеводів, білків і жирів, також вони беруть участь у функціонуванні нервової системи.

Вітамін А сприяє розвитку клітин епітелію та синтезу зорового пігменту.

Вітамін D3 регулює засвоєння кальцію та сприяє належній мінералізації кісток і зубів.

Вітамін С регулює всмоктування заліза та бере участь у багатьох окисно-відновних процесах в організмі.

Вітамін Е, фізіологічний антиоксидант, захищає мембрани клітин від ушкоджень і зберігає їх функціональність.

Кальцій і фосфор відіграють важливу роль у мінералізації кісток і зубів. Іони кальцію активують багато ферментів, беруть участь у регуляції тонусу серцевого м’яза, у передачі нервових імпульсів і регулюють клітинні мембрани.

Залізо і мідь разом з вітамінами групи В важливі для утворення еритроцитів.

Магній, марганець, цинк і молібден відіграють роль ферментних складових частин у багатьох реакціях, важливих для організму людини.

Фармакокінетичні характеристики

Фармакокінетичні характеристики препарату Дуовіт відсутні. Відома лише інформація про деякі вітаміни та мінерали.

Вітаміни групи B та С, які розчиняються у воді, всмоктуються у межах щоденних потреб. З організму виводяться разом із сечею, у деяких випадках з фекаліями. 

Після внутрішнього прийому вітаміни A та D3, які розчиняються у жирі, абсорбуються у тонкому кишечнику за наявності жирів. Ці вітаміни знаходяться у великих кількостях в печінці, саме тому вони також є токсичнішими, ніж водорозчинні вітаміни.

Показання до застосування

Вітамінний комплекс Дуовіт показаний для відновлення поживних речовин та мікроелементів в організмі під час:

  • сильних фізичних навантажень, навчання та роботи;

  • активного відпочинку та занять спортом;
  • порушень засвоєння поживних речовин (при алкоголізмі, палінні, людям старшого віку);
  • дієт та схуднень;
  • неповноцінного та незбалансованого харчування;
  • періодів дефіциту вживання овочів та фруктів;
  • значної втрати мінеральних речовин (внаслідок блювання, діареї, сильних менструацій, надмірного потовиділення).

Протипоказання

Протипоказано застосовувати Дуовіт у таких випадках:

  • якщо наявна підвищена чутливість до діючих речовин чи інших компонентів складу;
  • при нирковій недостатності та важких порушеннях нирок;
  • для суміжного прийому з ретиноїдами;
  • якщо у пацієнта  нефролітіаз, подагра, гіперурикемія, еритремія, еритроцитоз, тромбофлебіт, тромбоемболія;
  • якщо наявна непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози, порушення обміну заліза або міді;
  • є проблеми з обміном речовин: гіперкальціємія, гіперкальціурія, гіпермагніємія;
  • при хронічній серцевій недостатності;
  • при саркоїдозі в історії хвороби;
  • при активній формі туберкульозу;
  • якщо наявна виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення;
  • при тиреотоксикозі та хронічному громерулонефриті.

Передозування

Симптоми передозування вітаміном D та А: здуття живота (метеоризм), слабкість, анорексія, нудота, блювання, діарея, зниження маси тіла, лихоманка, судоми, порушення з боку серцево-судинної системи та нирок, розвиток гіперкальціємії, зумовлений гіперчутливістю до вітаміну D3; головний біль, запаморочення, порушення сну, нудота, блювання, сонливість, світлобоязнь та судоми.

Симптоми передозування вітаміном Е: головний біль, підвищена втомлюваність, нудота, диплопія, м’язова слабкість, слабка креатинурія та шлунково-кишкові розлади.

Симптоми передозування залізом: нудота, блювання, діарея, біль у животі, гематемези, ректальна кровотеча, млявість, гостра судинна недостатність. Можливе виникнення гіперглікемії та ацидозу.

Симптоми передозування кальцієм: закрепи, утворення сечових каменів.

Симптоми передозування аскорбіновою кислотою: пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, зміни ниркової екскреції аскорбінової та сечової кислот під час ацетилювання сечі з ризиком формування оксалатних каменів, печія.

Симптоми передозування вітаміном С: ниркова недостатність, порушення сну, відчуття жару, підвищена втомлюваність, порушення обміну цинку та міді, підвищена збудливість, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз.

Лікування передозування: завершення прийому Дуовіту, штучний виклик блювання, введення великої кількості рідини в організм, симптоматична терапія.

Побічні реакції

Імунна система: в осіб з підвищеною чутливістю можливі алергічні реакції, зокрема анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм.

Обмін речовин: гіперкальціємія, кальциноз.

Нервова система: головний біль, запаморочення, сонливість.

Кров та лімфа: зниження згортання крові.

Органи зору: порушення зору.

Шлунково-кишковий тракт: диспепcія, нудота, блювання, біль у шлунку, відрижка, закреп, діарея, збільшення секреції шлункового соку.

Шкірний покрив: шкірні висипання, кропив’янка, відчуття свербежу, почервоніння шкіри, екзема.

Нирки та сечовидільна система: знебарвлення сечі, гіперкальціурія, ушкодження гломерулярного апарату нирок.

Загальне: гіпертермія, підвищена збудливість, підвищена пітливість.

При довгому прийомі великих доз:

Обмін речовин: гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, порушення синтезу глікогену.

Нервова система: парестезії.

Серце та судини: серцеві аритмії, артеріальна гіпертензія, дистрофія міокарда.

Кров та лімфа: тромбоцитоз, гіперпротромбінемія, тромбоутворення.

Шлунково-кишковий тракт: шлункові розлади.

Шкірний покрив: сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.

Нирки та сечовидільна система: ниркова недостатність, кристалурія, утворення уратних, цистинових та/або оксалатних конкрементів.

Лабораторні аналізи: транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, зміни показників сечі, підвищення рівня кальцію в крові та сечі, гіперглікемія, глюкозурія.

Застосування аскорбінової кислоти у дозі понад 1 г на добу у хворих із недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази може спричинити гемолітичну анемію.

Особливості застосування

Обов'язково потрібно застосовувати Дуовіт зранку або до обіду, оскільки потім він може спровокувати виникнення неприємних відчуттів у шлунку.

Пацієнтам, хворим на цукровий діабет, потрібно враховувати, що у добовій дозі міститься 1,6 г цукру. У кожній таблетці, вкритій оболонкою, міститься 0,8 г цукру. 

З обережністю потрібно застосовувати препарат пацієнтам з захворюваннями печінки, з пептичною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки в історії хвороби, хворим на гострий нефрит при декомпенсації серцевої діяльності, жовчокам’яній хворобі, хронічному панкреатиті, алергічних захворюваннях, ідіосинкразії, хворим на цукровий діабет та пацієнтам із новоутвореннями.

Жінкам репродуктивного віку, які застосовували великі дози ретинолу (понад 10000 МО), можна планувати настання вагітності не раніше, ніж через 6 місяців- рік, оскільки це вживання пов’язане з тим, що протягом цього часу існує ризик виникення вад у плода під впливом високого вмісту вітаміну А в організмі матері.

Сеча може змінювати колір, що є цілком нешкідливою ознакою, яка пояснюється наявністю у препараті рибофлавіну.

Засіб не рекомендовано застосовувати разом з іншими полівітамінами, оскільки можливе передозування.

Всмоктування аскорбінової кислоти може погіршуватися при кишкових дискінезіях, ентеритах та ахілії. Оскільки цей компонент підвищує всмоктування заліза, його застосування у великих дозах може бути небезпечним для пацієнтів із гемохроматозом, таласемією, поліцитемією, лейкемією і сидеробластною анемією. Аскорбінова кислота як відновник може мати вплив на результати лабораторних досліджень, наприклад, при визначенні вмісту глюкози, білірубіну, активності трансаміназ, лактатдегідрогенази.

Оскільки препарат Дуовіт містить у складі лактозу, сорбітол, глюкозу та сахарозу, пацієнтам з рідкісними спадковими формами фруктозної або галактозної непереносимості, дефіцитом лактази Лаппа або глюкозо-галактозною мальабсорбцією, або сахарозо-ізомальтазною недостатністю не можна застосовувати цей препарат. також азобарвники E 124 та E 110 можуть спричинити виникнення алергічних реакцій.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не варто застосовувати Дуовіт у ці періоди, оскільки дані щодо вживання препарату під час вагітності та годування груддю обмежені. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Препарат Дуовіт не впливає на швидкість реакції під час керування автотранспортом або іншими рухомими механізмами.

Спосіб застосування та дозування

Дорослим та дітям, віком старше 10 років, рекомендовано застосовувати по 1 червоній таблетці з вітамінами та по 1 блакитній таблетці з мінералами 1 раз на добу.

Таблетки потрібно проковтувати цілими після сніданку, запиваючи великою кількістю рідини.

Діти

Дуовіт можна застосовувати дітям старше 10 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Засіб рекомендовано застосовувати за 2 години до або через 2 години після прийому інших лікарських препаратів.

Не можна приймати препарат разом із лікарськими засобами, що містять ароматичні кільця (тетрациклін, хіноліни, холестерамін) та антацидами.

Знижується всмоктування мінералів заліза та кальцію, антибіотиків групи тетрациклінів і фторхінолонів, якщо їх застосовувати одночасно. 

Деякі антацидні засоби, що містять алюміній, магній чи кальцій, можуть знижувати абсорбцію мінералів (заліза).

Холестерамін знижує абсорбцію заліза.

Кальцій може знижувати абсорбцію левотироксину. Якщо для лікування необхідний одночасний прийом цих препаратів, то інтервал між застосуванням має становити принаймі 2 години до прийому Дуовіту та 4-6 годин після прийому. Деякі продукти, наприклад, такі, що містять щавлеву кислоту, фосфати або фітинову кислоту, можуть послаблювати абсорбцію кальцію.

Вітамін А та Е взаємно посилюють дію і є синергістами. Внаслідок можливого виникнення гіпервітамінозу вітаміну А одночасне застосування Дуовіт таблеток, вкритих оболонкою, з іншими препаратами, які містять вітамін А або пероральні ретиноїди, не рекомендується. Потрібно уникати прийому вітаміну E пацієнтам, які застосовують пероральні антикоагулянти, такі як дикумарин, неодикумарин, через підвищену тенденцію до кровотечі. Вітамін Е не можна приймати разом із препаратами, що містять велику кількість заліза та срібла, через їхню пригнічувальну дію на вітамін. Альфа-токоферолу ацетат посилює ефект стероїдних та нестероїдних протизапальних засобів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон).

Під час суміжного застосування вітаміну D3 та діуретиків групи тіазидів збільшується ризик появи гіперкальціємії. Іонообмінні смоли, такі як холестирамін та проносні препарати (парафінова олія), можуть знижувати абсорбцію вітаміну D3. Через метаболічну активацію активність вітаміну D3 може знижуватися при його одночасному застосуванні з фенітоїном або барбітуратами. Оскільки пероральне застосування комбінації кальцію та вітаміну D3 підсилює дію серцевих глікозидів, необхідний нагляд лікаря та контроль електрокардіограми під час їх одночасного застосування.

При лікуванні сульфаніламідами для запобігання кристалурії не можна вживати великі кількості вітаміну C, адже він уповільнює всмоктування бета-адреноблокаторів та антикоагулянтів непрямої дії. Одночасний прийом вітаміну С і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’язі, що може сприяти декомпенсації системи кровообігу. Вітамін С можна приймати лише через 2 години після ін’єкції дефероксаміну.

Тривалий прийом великих доз аскорбінової кислоти (більше 1 г) особами, які лікуються дисульфірамом, гальмує реакцію дисульфіраму на алкоголь. Кальцію хлорид, саліцилати, кортикостероїди при тривалій терапії зменшують запаси аскорбінової кислоти в організмі. Також абсорбція аскорбінової кислоти знижується при суміжному вживанні пероральних контрацептивних засобів, фруктових або овочевих соків, лужного пиття.

Вітамін В1 може впливати на дію засобів кураре.

Вітамін В2 зменшує всмоктування та ефективність антибіотиків (стрептоміцину, доксицикліну). Його потрібно застосовувати принаймі за 3 години до або після прийому дози антибіотика.

Трициклічні антидепресанти можуть зменшити рівень рибофлавіну.

Вітамін В6 послаблює дію леводопи, якщо пацієнт приймає тільки останнє. Піридоксин запобігає або зменшує токсичні прояви, які відбуваються при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів.

Антагоністи Н2-рецепторів, препарати калію, алкоголь та ПАСК зменшують всмоктування вітаміну В12.

Фолієва кислота знижує плазмові концентрації фенітоїну, з іншими протиепілептичними препаратами можливе взаємне зниження ефективності.

Термін придатності та умови зберігання

Максимальний термін зберігання – 2 роки.

Тримати у сухому, захищеному від дітей місці за температури не вище, ніж  25 °C.

Ціна

Ціна Дуовіту в аптеках приблизно становить:

Дуовіт табл. комбі-упаковка №60 – 148 гривень;

Дуовіт для чоловіків вітаміни і мінерали таблетки без цукру флакон 30 шт – 195 гривень;

Дуовіт табл. комбі-упаковка №40 – 109 гривень;

Дуовіт для жінок вітаміни і мінерали таблетки без цукру флакон 30 шт – 163 гривні.

 

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    КРКА, д.д. Ново мєсто, Словенія
  • Діючі речовини:
    Вітамінний комплекс (Vitaminum complexu)
  • Код АТХ:

    A11AA04

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A11 - Вітаміни

    A11A - Полівітаміни з добавками

    A11AA - Полівітаміни з мінералами

    A11AA04 - Полівітаміни з мікроелементами