ФІЛЬТР

Фенібут : інструкція, застосування, ціна

Фенібут – сильнодіючий нейрометаболічний стимулятор і психостимулятор, який володіє заспокійливим ефектом. Використовується для зменшення підвищеної тривожності, напруженості, стресів. Препарат здатний підсилити дію снодійних засобів, психостимуляторів, нейролептиків, наркотичних речовин. Застосовується як заспокійливе перед хірургічними втручаннями.

Склад і форма випуску:

Діюча речовина: фенібут (phenibut)
1 таблетка містить фенібуту 250 мг
Допоміжні речовини: лактоза моногідрат, крохмаль картопляний; кальціюстеарат.
Лікарська форма: таблетки.
Основні фізико–хімічні властивості: таблетки від білого до білого з жовтуватим відтінком кольору, овальної форми з фаскою.
Упаковка: по 10 таблеток у блістері. По 2 блістери в коробці з картону.

Фармакологічні властивості

Фармакологічна група: засоби для стимуляції психіки, ноотропні засоби.

Фармакодинаміка
Фенібут – похідний від γ–аміномасляної кислоти та фенілетиламіну.

Фенібут – стимулятор, який активізує процес навчання, сприяє поліпшенню пам'яті, підсилює розумову діяльність, працездатність і фізичну активність. Антиамнестична і антигіпоксична дії є домінуючими. У деяких випадках застосовується як транквілізатор: покращує і стабілізує сон, зменшує занепокоєння, тривожність, напругу, дратівливість, страх, емоційну лабільність, продовжує дію снодійних препаратів, посилює ефект наркотичних нейролептичних та протисудомних препаратів.
Здійснює протиепілептичну дію, збільшує латентний період, допомагає сфокусуватися, скорочує часті коливання очей. Не впливає на chole recipere й adrenalinum. Ефективно усуває нервово–психічні слабкості і вазовегетативні симптоми, серед яких головний біль, мігрень, тяжкість в голові. Пацієнти з астенічним синдромом відчувають підвищення активності, прояву інтересу і підвищену мотивацію без небажаного надмірного збудження. У людей з різким коливанням настрою (емоційною лабільністю), застосування препарату вирівнює настрій з перших днів терапії.

Фармакокінетика

Препарат всмоктується в результаті прийому. Швидко транспортується в усі тканини організму, з легкістю долає гематоенцефалічний бар'єр (repagula haematoencephalica).
Рівномірно розподіляється нирками та печінкою. Гірше розподіл відбувається в мозку і крові.
Введений фенібут виявляється в сечі пацієнта протягом трьох годин з моменту прийому. При цьому скупчення препарату в мозку не змінюється ще протягом шести годин. Через 24 години після прийому фенібут проявляється лише в сечі. Через 48 годин після прийому кількість препарату в сечі становить 5% від введеної дози.

80% зв'язувань відбувається в печінці. Зв'язки не специфічні. Діючі речовини не накопичуються в організмі пацієнтів, які приймають фенібут.

Показання до застосування

  • Невротичні і тривожні стани (емоційна нестабільність, погіршення концентрації і пам'яті), страх, невроз нав'язливих станів, тривожність.
  • Дітям до восьми років рекомендовано при заїканні, нетриманні сечі.
  • Пацієнтам похилого віку рекомендується при безсонні, гострому неспокої.
  • Для профілактики тривалого стресу.
  • Перед хірургічним втручанням, операціями, дослідженнями, що передбачають больові відчуття.
  • Хвороба Меньєра. Запаморочення, пов'язане з поганим функціонуванням вестибулярного апарату, профілактика захитування в транспорті і нудоти.
  • Рекомендується як засіб для лікування абстинентного синдрому при залежності від алкоголю.

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до компонентів препарату.
  • Вагітність, годування груддю.
  • Гостра ниркова недостатність.

Передозування

Фенібут — нетоксичний препарат, який викликає небезпеку для печінки тільки в дозі, що перевищує 7–14 г на добу в довгостроковій перспективі. Середня доза для лікування – 750–2500 мг. Тільки при дозі, яка перевищувала вищезгаданий поріг, спостерігалися підвищення еозинофілів в плазмі крові та дистрофія печінки.
Серед симптомів передозування: підвищена стомлюваність і сонливість, нудота, що супроводжується блюванням, артеріальна гіпотензія, ниркова недостатність.
Терапія направлена ​​на усунення симптомів передозування. Рекомендується промивання шлунка. При ряді ускладнень, серед яких захворювання нирок і артеріальна гіпотензія, застосовують симптоматичні додаткові заходи, спрямовані на поліпшення стану пацієнта.

Побічні реакції

При використанні препарату, спостерігається ряд побічних реакцій на препарат.
З боку нервової системи. На початку лікування при використанні доз, що перевищують 2 г на добу може проявлятися сонливість, головний біль і запаморочення. Щоб скоротити негативний вплив, рекомендується зменшити дозу.
Шлунково–кишковий тракт може спостерігатися нудота, що супроводжується блювотою, біль в епігастральній ділянці, діарея.
При частому застосуванні завищених доз, з боку травної системи спостерігається гепатотоксичність.
Імунна система може відреагувати на препарат алергічними реакціями, висипом і почервоніння на шкірі.
З боку психіки проявляється емоційна нестабільність і розлади сну.
При лікуванні Фенібутом важливо аналізувати свій стан і виявляти будь–які тривалі побічні реакції. У разі виникнення негативних реакцій, що супроводжуються алергіями або дискомфортом, — необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Фенібут легко поєднується з іншими лікарськими препаратами, в тому числі і психотропними засобами.
Препарат збільшує і підсилює ефект від наркотичних, снодійних, протипаркінсонічних та нейролептичних лікарських засобів.

Особливості застосування

Фенібут володіє подразнюючим ефектом, тому пацієнтам з патологіями шлунково–кишкового тракту слід з обережністю починати використання препарату і використовувати дози поменше. Використовуючи препарат тривалий час, пацієнт повинен контролювати реакції на засіб в складі крові, стежити за постійним функціонуванням печінки.
У складі препарату є лактоза, тому пацієнтам з генетичною непереносимістю галактози, дефіцитом лактази і синдромом глюкозогалактозної мальабсорбції не рекомендується застосовувати лікарський препарат.

Застосування в період вагітності або годування груддю.
Даних про використання препарату в періоди вагітності та годування груддю немає. Однак лікування може мати негативний ефект. Тому його використання в ці періоди не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Спостерігається сонливість, зміна реакцій, запаморочення. Можуть виникати порушення та інші негативні реакції з боку центральної нервової системи, тому пацієнтам, які лікуються Фенібутом, не варто сідати за кермо транспорту або починати роботу з іншими механізмами.

Приймають всередину, перед їжею.

При станах тривожності і неврозах, дітям, після 14 років і дорослим призначають 250–500 мг три рази на добу. Найвища разова доза для дорослих пацієнтів – 750 мг. Літні пацієнти приймають – 500 мг.
Курс терапії – 2–3 тижні. За рекомендацією лікаря, курс збільшують до 4–6 тижнів.
Діти, яким виповнилося 8 років, можуть приймати 250 мг препарату по три рази на день.
При дисфункції вестибулярного апарату і при хворобі Меньєра призначають 750 мг фенібуту рази на добу. Курс лікування – 5–7 днів. У разі легкого захворювання, Фенібут використовують в дозах – 250 мг двічі на добу протягом тижня.
При запамороченнях, внаслідок травматичного генезу, Фенібут призначають на період до 12 днів з дозуванням в 250 мг три рази на добу.
Збільшення дози впливає на ефективність дії препарату. При нудоті і блюванні використання препарату – малоефективне в будь-яких дозах, внаслідок відторгнення організмом.
Для запобігання алкогольного абстинентного синдрому призначають 250–500 мг три рази на добу і 750 мг на ніч. Дозу поступово зменшують.
У разі пропущеного прийому, Фенібут продовжують використовувати в тих же дозах, з регулярною періодичністю. Якщо пацієнт відчуває погіршення стану – обов'язково варто отримати консультацію лікаря.

Ціна

Ціна на препарат варіюється в межах 160 – 200 грн.

Термін придатності

3 роки.
Не вживати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30°C.
Зберігати в недоступному місці для дітей.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ЗАТ "Обнінська хіміко-фармацевтична компанія"
  • Діючі речовини:
    Фенібут (Phenybut)
  • Код АТХ:

    N06BX22

    N - Засоби, що діють на нервову систему

    N06 - Психоаналептики

    N06B - Психостимулятори, засоби, що застосовуються при синдромі порушення уваги і гіперактивності (adhd)

    N06BX - Інші психостимулюючі та ноотропні засоби

    N06BX22 - Гідролізати та деривати тканин