ФІЛЬТР

Кальцемін Сільвер: інструкція, застосування, ціна

Кальцемін Сільвер – мультивітамінний препарат, який використовується для лікування прогресуючих метаболічних захворювань кісток та скелету.

Препарат покращує міцність кісткової тканини, зберігаючи її структуру та нормальне функціонування. Додатковий кальцій, який потрапляє в організм разом із препаратом Кальцемін Сільвер, допомагає відновити баланс мікроелементу в пацієнтів, які не отримують достатньо кальцію з їжею або ж страждають на його дефіцит внаслідок порушеного всмоктування. Для таких пацієнтів біодоступність збільшується за допомогою кальцію цитрату, який не лише підвищує кислотність шлунка, але й мінімізує утворення каменів в сечовивідних каналах.  Кальцій карбонат, своєю чергою, містить максимальну кількість органічного кальцію. Його абсорбцію підсилює вітамін D, який теж знаходиться в складі Кальцеміну Сільвер. Кальційзберігаючу функцію дублює марганець, який покращує синтез глікозаміногліканів.

Інший компонент препарату — магній — допомагає метаболізму в кістковій тканині, покращує мінералізацію кісток та гальмує відкладення кальцію в клапанах серця, кровоносних судинах, м'язах, сечовивідних каналах.

Цинк допомагає з перебудовою кісткових тканин. Мідь – компонент, що бере активну участь в створенні нових білків (колагену та еластину), які стають матрицею хрящової та кісткової тканин. Обмін всіх мікроелементів регулюється за допомогою бору.

Склад і форма випуску

діючі речовини: 1 таблетка містить: кальцію (кальцію карбонату, кальцію цитрату) 500 мг, вітаміну D3 (холекальциферолу) 400 МО, магнію (магнію оксиду) 40 мг, цинку (цинку оксиду) 7,5 мг, міді (міді оксиду) 1 мг, марганцю (марганцю сульфату) 1,8 мг, бору (натрію борату) 250 мкг;

допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, акація, мальтодекстрин, целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза, полісахарид соєвий, кислота стеаринова, титану діоксид (E 171), натрію лаурилсульфат, магнію силікат, триацетин, олія мінеральна, магнію стеарат, індигокармін (Е 132), жовтий захід FCF (E 110).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою. Основні фізико-хімічні властивості: овальні таблетки, вкриті оболонкою світло-сірого кольору, з поперечною насічкою з одного боку.

Фармакотерапевтична група. Кальцій, комбінації з вітаміном D та/або іншими препаратами. 

Показання до застосування

Комплексна терапія остеопорозу, зумовленого літнім віком, менопаузою, ідіопатичним чи стероїдним походженням, тривалою іммобілізацією, а також захворюваннями зубів та пародонту важкого типу.

Препарат використовується в комбінованій терапії разом з антирезорбентами та стимуляторами формування тканини кісток. До того ж, за допомогою Кальцеміну Сільвер усувається дефіцит кальцію, вітаміну D та інших мікроелементів у пацієнтів літнього віку.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату (алергічні реакції); гіперкальціємія та/або стани, що призводять до гіперкальціємії (саркоїдоз, злоякісні новоутворення та первинний гіпертиреоз), тяжка гіперкальціурія, порушення функції нирок, нефролітіаз; гіпервітаміноз D.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовується для дорослих пацієнтів та дітей від 12 років. Рекомендоване використання по 1 таблетці під час прийомів їжі 1-2 рази на добу. Препарат слід запити достатньою кількістю рідини.

Добова доза не повинна перевищувати три таблетки Кальцеміну Сільвер. Курс лікування та його тривалість визначається лікарем, залежно від діагнозу та проявів захворювання.

Якщо перший курс лікування не продемонстрував бажаних ефектів, можна провести повторну терапію.

Діти.

Кальцемін Сільвер не використовується для пацієнтів, які не досягли 12-річного віку.

Особливості застосування

Для уникнення небажаних реакцій не варто перевищувати рекомендовану дозу препарату (1-2 таблетки на добу). Під час лікування препаратом слід припинити використання інших засобів з високим вмістом вітаміну D або кальцію.

При надмірному вживанні кальцію та вітаміну D у пацієнтів може розвинутися гіперкальціємія та гіперкальціурія. Використовуючи препарат, слід пам’ятати, що надходження мікроелементів відбувається також і з їжею, тому важливо дотримуватися рекомендованої дози кальцію у 2500 мг та вітаміну D в орієнтованій дозі - 4000 МО.

Пацієнти, які приймали інші препарати з вмістом вітаміну D або кальцію до призначення Кальцемін Сільвер, повинні припинити їх використання після консультації у лікаря.

Пацієнти з уремією (нирковою недостатністю) різного віку, повинні пройти обстеження на визначення рівню фосфатів, кальцію та креатиніну у крові та сечі. У разі виникнення симптомів передозування кальцієм, кальціурії або при перших ознаках порушення роботи нирок – слід знизити дозування препарату. Якщо корекція доз не допомагає, використання препарату скасовують.

Іммобілізовані пацієнти, які отримують комбіновані препарати, повинні перебувати під наглядом медпрацівників, оскільки надмірна кількість отриманих мікроелементів може стати причиною розвитку гіперкальціємії.

Пацієнти з патологіями печінки не потребують спеціальних корективів щодо дози препарату. Патології нирок, сечокам’яне захворювання, а також схильність до кальцієвих відкладень є протипоказанням до застосування Кальцеміну Сільвер.

Вплив на швидкість реакції

Кальцемін Сільвер не впливає на психомоторні реакції пацієнтів, тому препарат дозволений до використання водіям транспорту та людям, які працюють зі складними механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Кальцемін Сільвер призначається пацієнткам в період вагітності та годування груддю, однак таке лікування повинне проходити під наглядом лікаря. У вказаний період не варто перевищувати безпечні дози (1 таблетка Кальцеміну Сільвер).

Перевищення вказаної дози може бути шкідливим для плоду та новонародженої дитини.

Дослідження, в яких тварини приймали надмірні дози препарату продемонстрували, що передозування вітаміном D провокує тератогенну дію. Аналогічні дослідження на людях не проводилися. Також немає свідчень щодо відхилень плоду в тих ситуаціях, коли мати використовувала рекомендовані дози вітаміну D.

Зафіксовано, що гіперкальціємія, викликана прийомом надмірних доз вітаміну D вагітною жінкою, була пов’язана зі збільшенням концентрації кальцію у сироватці крові новонародженого. Діти пацієнток, які отримували високі дози вітаміну D, народжувалися з титанією, гіпокальціємію, пригніченням паратиреоїдного гормону. Інколи в новонароджених спостерігалися приступи епілепсії, синдром аортального стенозу та гіперкальціємія.

Кальцій та вітамін D, які знаходяться в складі Кальцеміну Сільвер, проникають в грудне молоко. Препарат може застосовуватися в період грудного вигодовування, однак слід врахувати, що дитина не повинна отримувати ніяких додаткових препаратів з вмістом кальцію/вітаміну D.

Даних щодо негативного впливу Кальцеміну Сільвер на фертильність пацієнтів не зафіксовано.

Передозування

Рекомендовані дози препарату не можуть розвинути реакцій токсичності. Практично усі повідомлення про передозування пов’язані з комбінованою мультивітамінною терапією з використанням однокомпонентних лікарських засобів. Якщо пацієнт прийняв надмірні дози препарату або отримав ураження, внаслідок отримання надто великої кількості кальцію/вітаміну D, рекомендується терапія, направлена на усунення симптомів. Проводиться випорожнення шлунка, пацієнта забезпечують великою кількістю рідини, за необхідності – призначається супутня дієта, яка передбачає утримання від високих доз кальцію.

Зазвичай, токсичні ефекти від препарату спостерігалися в ситуаціях довготривалої терапії, коли протягом доби пацієнт приймав понад 2500 мг кальцію та більше, ніж 4000 МО вітаміну D.

Якщо у пацієнтів виявлено гіперкальціємію, порушення функцій нирок чи схильність до нефролітіазу, — токсичні ефекти можуть проявитися й при прийомі нижчих доз препарату. Пацієнтам, які знаходяться в групі ризику, варто утриматися від використання лікарського засобу.

У разі гострого передозування в пацієнтів виникали: гіпервітаміноз D, гіперкальціємія, гіперкальціурія, гіперфосфатемія та підвищений рівень всмоктування кальцію. Як наслідок, у пацієнтів виявлялися кальцифікація, ниркова недостатність, синдром Бернетта. Першими ознаками гострого передозування є поява головного болю, слабкість в м’язах, загальне нездужання, пригнічення свідомості та розлади травного тракту. Якщо подібні симптоми розвинулися на фоні прийому Кальцемін Сільверу – варто звернутися до лікаря.

Після передозування препаратом, слід припинити використання Кальцеміну Сільвер та препаратів, в складі яких містяться однокомпонентні речовини.

Серед клінічних проявів отруєння виділяють: анорексію, різку втрату маси тіла, втомлюваність, постійну спрагу, збільшене утворення сечі, больові відчуття в кістках, зміну ритму серця, порушене засвоєння інших мінералів.

Лабораторні дані виявляли підвищення показників АСТ та АЛТ у плазмі крові пацієнтів з передозуванням. Гостре передозування може стати причиною кальцифікації внутрішніх органів та судин. Інколи гіперкальціємія є передумовою коми та летальних наслідків.

Побічні реакції

Найчастіше серед небажаних реакцій від прийому Кальцемін Сільверу виділяють:

  • порушення роботи травного тракту: біль та дискомфорт у животі, порушення травлення, діарея, нудота, блювання, метеоризм, закреп;
  • порушення роботи імунної системи: алергії та анафілактичні реакції. Рідше спостерігається анафілактичний шок, реакції підвищеної чутливості (інколи з синдромом астми, ураженнями шкіри, системи дихання, серцево-судинної системи). Дерматологічні реакції супроводжуються висипаннями, набряком, свербежем, почервонінням шкіри, кропив’янкою. Анафілактичний шок внаслідок прийому препарату фіксується дуже рідко.

Довготривале використання препарату в високих дозах було причиною розвитку гіперкальціурії, гіпервітамінозу вітаміну D, гіперкальціємії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Перед тим, як використовувати препарат в комбінованій терапії, слід отримати консультацію лікаря.

Через свої властивості, кальцій знижує засвоєння інших препаратів (в тому числі антибіотиків та противірусних лікарських засобів). Щоб уникнути взаємодії рекомендується витримувати паузу (4-6 годин) між прийомами препаратів.

Інгібітори протеази в поєднанні з Кальцеміном Сільвер можуть знижувати концентрацію всіх отриманих речовин. Для підвищення ефективності препаратів слід витримувати паузу в 1-2 години між застосуваннями препаратів. Використання левотироксину потребує інтервалу в 4 години; фосфати та фториди передбачають інтервал в пів години, однак найкраще вживати препарати в різні дні. Одночасний прийом з антацидами знижує їх ефективність внаслідок алюмінію, який входить в склад антацидів.

Паралельне застосування препаратів кальцію та вітамінів D підвищує ризик розвитку гіперкальціємії. Подібний ризик збільшується при комбінації з серцевими глікозидами. Фуросемід стимулює активне виведення кальцію. Глюкокортикоїди та гормональні протизаплідні препарати можуть суттєво зменшувати всмоктування кальцію.

Комбінація Кальцеміну Сільвер з вітаміном А знижує токсичний вплив D3.

Щавелева та фітинова кислота можуть погіршувати засвоювання кальцію. Кальцій може перешкодити засвоєнню цинку, заліза та міді з харчових продуктів.

Умови та термін зберігання

Препарат придатний до вживання протягом трьох років. Не використовувати таблетки після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Рекомендується зберігання за температури, яка не перевищує 25°C. Зберігати в оригінальній упаковці, у щільно закритому флаконі. Зберігати в місці, недоступному для дітей.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Contract Pharmacal Corporation, США
  • Діючі речовини:
    Карбонат кальцію
  • Код АТХ:

    A12AX

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A12 - Мінеральні добавки

    A12A - Препарати кальцію

    A12AX - Препарати кальцію в комбінації з іншими препаратами