ФІЛЬТР

Кардонат: інструкція, застосування, ціна

Кардонат (L-карнитин, левокарнитин) – комбінований медпрепарат, який допомагає при порушеннях вуглеводного, білкового та жирового обміну, гіпотрофії, анорексії, затримці росту, безсиллі, фізичному та розумовому перенапруженні.

Склад і форма випуску

У кардонаты міститься кілька діючих речовин – кобамамид (дібенкосід, кофермент В12), кокарбоксилаза (хлорид) (кофермент В1), піридоксаль-5-фосфат (кофермент В6), карнітину хлорид, лізину гідрохлорид.

В 1 капсулу входить 1 мг кобамаміду (дібенкосіду, коферменту 12), 50 мг кокарбоксилази (хлориду) (коферменту В1), 50 мг піридоксаль-5-фосфату (коферменту В6), 100 мг карнітину хлориду, 50 мг лізину гідрохлориду.

Допоміжними речовинами препарату є кремнію діоксид колоїдний і тальк.

Кришечка кожної капсули виготовлена ​​з желатину, титану діоксид (Е 171), Понсо 4R (Е124), жовтого FCF (Е 110). Верхнє покриття таблеток має білий або помаранчевий колір корпусу з помаранчевою або червоною кришечкою. Усередині капсул знаходиться білувато-жовтий порошок з темними або білими вкрапленнями.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Завдяки взаємодії ефектів діючих речовин, Кардонат може прискорювати синтез білків, сприяючи зростанню м'язів. Також може синтезуватися в печінці, нирках і центральній нервовій системі, регулювати метаболізм жирних кислот в міокарді, печінці та скелетних м'язах, переносити довголанцюгові жирні кислоти в мітохондрії, де відбувається їх бета окислення до ацетил-КоА, сприяти виділенню з цитоплазми метаболітів і токсичних речовин, покращувати метаболічні процеси.

Засіб перетворює метаболізм клітин на окислення жирних кислот і виводить токсичні метаболіти жирних кислот із мітохондрій, переводячи метаболізм клітини на окислення глюкози, підвищуючи таким чином стійкість органів і тканин до гіпоксії.

Медпрепарат може підвищувати працездатність, прискорювати ріст, впливати на збільшення маси м'язів, зменшувати маси жирової тканини і периферичну дію тиреоїдних гормонів, сприяти нормалізації основного обміну при гіпертиреозі. Кардонат мінімізує симптоми втоми (фізичної і психічної), проявляє антиішемічну дію, зменшує концентрацію аміаку в нервовій тканині, яка утворює нервову систему, і стимулює клітинний імунітет. У хворих з хронічними інтоксикаціями або алкогольним абстинентним синдромом ліквідує порушення нервової системи, знижує ломку і гальмує дистрофічні зміни сітківки.

Показання для застосування

Капсули призначають в період перенапруги (фізичної, розумової). Найчастіше даний патологічний стан, а також зниження бажання працювати, астенію, вегето-судинну дистонію спостерігають у спортсменів.

Кардонат часто призначають в період одужання після перенесених інфекційних та соматичних захворювань, ацетонемічного синдрому, хвороб печінки, операцій, метаболічних кардіопатій, хронічної серцевої недостатності. Лікарський засіб використовують в комплексному лікуванні з іншими медзасобами і для поліпшення процесу відновлення кісток при остеопорозі і переломах.

Рекомендується дітям, у яких є відставання в розвитку (гіпотрофія, анорексія, затримка росту).

Дієвість Кардонату допомагає і пацієнтам з периферичним невритом, невралгією, радикулопатією, гострими і хронічними порушеннями мозкового кровообігу, ішемічною хворобою серця, гіпергомоцистеїнемією, синдромом алкогольної залежності.

Застосовувати дозволяється і при гестозі у вагітних, фетоплацентарній недостатності, затримці внутрішньоутробного росту плода.

Протипоказання

Не рекомендується при гіперчутливій реакції на діючі та допоміжні речовини препарату, злоякісних пухлинах, виразковій хворобі шлунка або дванадцятипалої кишки в активній фазі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

У комбінації з леводопою може зменшитися її дія. Кардонат може посилювати активність гіпотензивних медзасобів, серцевих глікозидів, периферичних вазодилататорів, інсуліну та інших гіпоглікемізуючих.

Особливості застосування

Кардонат необхідно приймати лиш в тих дозах, які порекомендував лікар.

Використання при вагітності та годуванні грудьми

Капсули Кардонату вагітним дозволено застосовувати тільки під наглядом і призначенням лікаря. Але ні в якому разі не можна змінювати рекомендовану медспеціалістом дозу.

Тим, хто годує груддю, препарат рекомендується використовувати тільки в тих випадках, коли користь для матері перевищує побічні ефекти у її майбутньої дитини. Точна інформація про потрапляння складу медзасобу до грудного молока відсутня.

Здатність впливати на швидкість реакції

Особам, які будуть сідати за кермо автотранспорту і працювати з механізмами, дозволяється приймати медпрепарат через відсутність його впливу на швидкість реакції.

Спосіб застосування та дози

Дітям від 1 до 5 років краще давати вміст 1 капсули раз в день. Вміст перед застосуванням потрібно розчинити в 50-100 мл соку з фруктів або води. Дітям старшого віку (5-15 років) призначати по 1 капсулі двічі на добу. Дорослим і дітям старше 15 років – по 1-2 капсули 3 рази на 24 години. Приймати препарат перорально варто після їжі.

Пацієнтам, які страждають на анорексію, препарат слід приймати за 15-20 хвилин до їжі.

Якщо виникли проблеми з ковтанням капсули, то можна розчинити вміст капсули в соку або воді.

Середня тривалість періоду терапії займає від 3-х тижнів до 3-х місяців.

Діти

Дозволяється до застосування дітям, які досягли одного року.

Передозування

Після передозування можуть виникнути певні погіршення. Найчастіше це тахікардія, диспепсичні розлади, збудження, підвищення або зниження артеріального тиску. Однак ці реакції швидко зникають після припинення лікування Кардонатом і не вимагають симптоматичного лікування.

Побічні реакції

Зазвичай препарат переноситься без негативних реакцій і дій. В індивідуальних випадках в осіб з гіперчутливістю можуть спостерігатися алергічні реакції. Часто це буває через склад оболонки капсули. У подібних випадках краще припинити лікування капсулами і записатися на консультацію до лікаря.

Також зрідка здувається живіт, з'являється біль в епігастральній ділянці, печія, нудота, блювота, стілець, прискорюється серцебиття, змінюється артеріальний тиск.

Термін придатності

Зберігати краще 2 роки. Саме цей термін має бути вказаний на упакуванні від виробника.

Умови зберігання

Зберігати варто при температурі, яка сягатиме або ж буде нищою 25°С. Головною вимогою є закрите від дітей місце.

Категорія відпуску

В аптеках на території України можна придбати без рецепта лікаря.

Ціна 

Капсули Кардонат коштують 170-220 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Сперко Україна, СУІП, м. Вінниця, Україна
  • Діючі речовини:
    Карнітин (levocarnitinum)
  • Код АТХ:

    A11JC

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A11 - Вітаміни

    A11J - Інші комбіновані вітамінні препарати

    A11JC - Вітаміни у поєднанні з іншими препаратами