ФІЛЬТР

Кетанов таблетки: інструкція, застосування, ціна

Кетанов – нестероїдний протизапальний препарат, який проявляє аналгетичний ефект. Кетанов не викликає звикання і є не наркотичним препаратом. Під час прийому не проявляється заспокійливий ефект.

Склад і форма випуску

Основною діючою речовиною є  кеторолаку трометамол

Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, макрогол 400, тальк, титану діоксид (Е 171).

В одній таблетці кетанову 10 мг кеторолаку трометомолу.

Таблетки білі або майже білі круглі, вкриті оболонкою, з обох сторін випуклі, значок "KVT" з одного боку

Фармакологічна дія

Кеторолаку трометамін інгібує синтез простагландинів та вважається аналгетиком периферичної дії. Одночасно він здатен проявляти легкий жарознижувальний ефект і легкий протизапальний ефект.

Кеторолак – ненаркотичний засіб, входить до групи нестероїдних протизапальних. Не викликає звуження зіниць і не впливає на опіатні рецептори.

Кеторолаку трометамін абсорбується в організмі дуже швидко, і концентрації досягає протягом 50 хв. Його максимальна концентрація – 0,87 мг/кг у плазмі крові від дози 10 мг.

У здорових добровольців напіввиведення відбувається за 5,4 години. В осіб літнього віку (середній вік 72 роки) він становить 6,2 години. Більше як 99% кеторолаку у плазмі крові зв’язується з білками. Фармакокінетика кеторолаку є лінійною. Стаціонарні рівні у плазмі крові досягаються через 1 добу при застосуванні 4р/добу. Кеторолак та його метаболіти (кон’югатів та р–гідроксиметаболітів) на 91% виводиться сечею, а решта виводиться з калом. Дієта, багата жирами, зменшує швидкість абсорбції, але не об'єм, у той час як антациди не впливають на абсорбцію кеторолаку.

Показання

Запобігання болю середнього і сильного рівня, в тому числі в післяопераційний період на недовгий час.

Протипоказання

У кетанова є цілий ряд вимог, при яких використання препарату не рекомендується.

Крім небажаного впливу на фертильність у жінок, які планують вагітність, кетанов протипоказаний при:

  • гіперчутливості до складу;
  • віці менше як 16 років;
  • виразці, кровотечі в ШКТ;
  • виразковій хворобі в анамнезі;
  • тяжкій серцевій недостатності;
  • печінковій, нирковій недостатності;
  • носових поліпах, бронхоспазму, набряку Квінке в анамнезі,
  • діатезі, проблемах із згортанням крові, цереброваскулярній кровотечі;
  • під час прийому антикоагулянтів;
  • ризику виникнення недостатності через втрату рідини;
  • одночасному прийому нестероїдних протизапальних препаратів;
  • бронхіальній астмі, риніту, чи астмі і риніту в анамнезі, ангіоневротичному набряку або кропив'янці, спровокованими ацетилсаліциловою кислотою, та НПЗП.
  • дегідратації;

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Кеторолак, точно як всі інші НПЗЗ, негативно впливає на серце дитини, а також здатен затримувати пологи, тому він заборонений для будь-якого триместру вагітності, під час переймів і на пологах пологів. Діюча речовина кетанову дуже добре проникає у молоко, що стало причиною заборони під час лактації.

Здатність впливати на швидкість реакції

Кетанов може викликати судоми, сонливість, запаморочення, порушення зору і депресію, тому, якщо вже почались проявлятись якісь із цих ефектів, керування механізмами та транспортом необхідно припинити.

Спосіб застосування і дози

Дорослим кетанов слід приймати по 10 мг кожні 4–6 годин при необхідності. Максимально прийняти кетанову перорально можна 40 мг на добу.

Іноді може бути прийнято рішення про одночасне застосування ін'єкцій та таблеток кетонову. В такому разу максимальна добова доза має не перевищувати 90 мг, а таблетками можна приймати максимум 40 мг/добу. ( Для літніх людей максимальна доза комбінованого кеторолаку – 60 мг/добу).

Для літніх людей застосування кетанову перорально небезпечне через можливість посилення побічних дій в травній системі. Тому таблетки від 60 років можна приймати не частіше ніж кожні 6-8 годин.

Дітям кетанов у таблетках заборонений до 16 років.

Взаємодія з препаратами

Одночасне використання кетанову та психотропів типу флуоксетину, тіотексену і алпразоламу викликає галюцинації.

Заборонено прийом кетанову з іншими НПЗЗ.

Використання кетанову з антикоагулянтами може викликати кровотечу.

Таблетки кетанову здатні послаблювати дію гіпотензивних засобів.

При одночасному використанні кеторолаку із інгібіторами АПФ, підвищується ризик порушення функції нирок. Додатковим ускладненням буде зменшений об’єм крові.

Застосування кетанову і такролімуса призводить до нефротоксичності препаратів. Так само, діуретики, підвищують нефротоксичність кетанову.

Кортикостероїдні препарати разом із кетановом можуть викликати кровотечу у ШКТ.

Антиагрегатні препарати разом із кеторолаком, як і селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну також викликають внутрішні кровотечі.

При курсу кетанову використання селективних інгібіторів циклооксигенази–2, застосування ацетилсаліцилової кислоти, літію, циклоспорину варфарину, та пробенециду посилює прояв побічних дій. Тому всі ці препарати не рекомендується використовувати разом із кеторолаком.

Хіноліни в поєднанні із кетановом викликають судоми.

Кетанов здатен викликати епілептичні припадки, при застосуванні одночасно фенітоїну та карбамазепіну.

Передозування

Передозування кетановом може викликати біль в животі, нудоту, діарею, внутрішні кровотечі в шлунково-кишковій системі, збудження, сонливість, втрату свідомості, кому та судоми. У разі дуже сильного передозування, можливі ниркова та печінкова недостатність.

Лікування передозування таблетками кетанову полягає в промиванні шлунку, застосуванні активованого вугілля та діурезі. Треба мати на увазі, що діаліз не здатен вивести кеторолак із крові. Можливі ускладнення стану печінки та нирок, тому необхідно контролювати їх стан до виведення препарату. Лікування симптоматичне.

Побічні дії

Від кетанова можливі побічні ефекти. Вони з'являються в ШКТ, можливі ефекти на нервову систему, сечостатеву і дихальну системи.

  • Органи чуття: зниження зору і слуху, неврит зорового нерва.
  • Органи травлення: нудота, спазм або печіння, блювання, абдомінальний біль, диспепсія, анорексія, зміни смаку, ерозії та виразки, мелена, перфорація виразки, кровотеча з летальним наслідком, відчуття спраги, запор, діарея, метеоризм, виразковий стоматит, відрижка, гострий панкреатит, гастрит, гепатомегалія, езофагіт, гематемезис, коліт, хвороба Крона, гепатит, активність печінкових трансаміназ, печінкова недостатність, жовтяниця.
  • Серцево-судинна система: є можливіть артеріальної гіпертерзії, брадикардії, розвитку набряків, тахікардії, брадикардії, серцевої недостатності, пов'язаних із застосуванням НПЗЗ. Зростає небезпека інфаркту або інсульту.
  • Нервова система: сонливість, тривожність, парестезія, порушення концентрації уваги, нездужання, головний біль, запаморочення, збудження, ейфорія, астенічний синдром, галюцинації, дратівливість, депресія, безсоння, сплутаність свідомості, підвищена втомлюваність, психоз, дезорієнтація, незвичні сновидіння, гіперкінезія, вертиго, асептичний менінгіт, нервозність, непритомні стани.
  • Нирки: дизурія, нефротичний синдром, гіпонатріємія, олігурія, гіперкаліємія, підвищення частоти сечовипускання, гостра ниркова недостатність, затримка сечі, інтерстиціальний нефрит, ріст креатиніну та сечовини, папілярний некроз, біль у попереку, азотемія, біль у боку (з/без гематурії), гематурія.
  • Дихання: набряк гортані, бронхоспазм, набряк легень, диспное, бронхіальна астма.
  • Шкіра: дерматити, чутливість до світла, бульозні реакції.
  • Вплив на кров: Кровотечі в животі, кровотеча з післяопераційної рани, ректальні крововиливи, зниження швидкості згортання крові, носова кровотеча, крововиливи під шкіру, підвищення часу кровотечі, нейтропенія, гематоми,  анемія, агранулоцитоз, пурпуралейкопенія, еозинофілія, тромбоцитопенія.
  • Репродуктивна система: жіноче безпліддя.
  • Імунітет: набряки повік,  анафілаксія, задишка, кропив'янка,   токсичний епідермальний некроліз, тяжкість у грудях, утруднене дихання, свистяче дихання, алергічні реакції, кропив'янка, синдром Стівенса-Джонсона, періорбітальний набряк, ангіоневротичний набряк.

Умови та термін зберігання

Кетанов необхідно зберігати до 3 років у темному місці при температурі не вище 25 гр. Цельсія, недоступним для дітей.

Ціни

100 таблеток кетанову по 10 мг коштують 453–510 грн

10 таблеток кетанову по 10 мг коштують 46–60 грн

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    S.C. Terapia S.A., Румунія
  • Діючі речовини:
    Кеторолак (Ketorolacum )
  • Код АТХ:

    M01AB15

    M - Засоби, що діють на опорно-руховий апарат

    M01 - Протизапальні та протиревматичні засоби

    M01A - Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби

    M01AB - Похідні оцтової кислоти та споріднені сполуки

    M01AB15 - Кеторолак