ФІЛЬТР

Колхіцин: інструкція, застосування, ціна

Колхіцин – препарат, що впливає на обмін сечової кислоти.

Склад і форма випуску

діюча речовина: colchicine;

1 таблетка містить колхіцину 0,5 мг або 1 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), повідон (К-30), кремнію діоксид колоїдний безводний, олія рицинова гідрогенізована, натрію крохмальгліколят (тип А).

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки по 0,5 мг –  таблетки білого кольору, круглої форми, двоопуклі, з лінією розлому з одного боку;

таблетки по 1 мг –   таблетки білого кольору, плоскоциліндричної форми, з лінією розлому з одного боку.

Лікарська форма:

Таблетки.

Упаковка:

По 10 таблеток у блістері, 1 блістер у картонній коробці (упаковка №10).

По 10 таблеток у блістері, 10 блістерів у картонній коробці (упаковка №100 (10х10)).

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що впливають на обмін сечової кислоти. Колхіцин.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат ефективно усуває больові відчуття у разі гострих нападів подагри, володіє протизапальними властивостями. Препарат сприяє зниженню міграції лейкоцитів у вогнище запалення та пригніченню фагоцитозу мікрокристалів солей сечової кислоти.

Препарат призводить до затримки відкладення солей сечової кислоти в тканини.

Препарат здатен знизити дофамін-бета-гідроксилазу.

Фармакокінетика. 

Абсорбується препарат добре із ШКТ. Пікових концентрацій досягає у плазмі крові через дві години після застосування.

Препарат деацетилюється частково у печінці. Препарат та його метаболіти екскретуються у жовч у незміненому вигляді та проходять повторне кишкове всмоктування.

Виведення основної частини прийнятої дози відбувається разом з калом, нирками виводиться десять/двадцять відсотків препарату.

Показання до застосування

Препарат призначається з метою лікування гострих нападів подагри та профілактики гострих нападів подагри у період початкового лікування засобами  алопуринолу або засобами, які допомагають вивести сечову кислоту.

Протипоказання

Підвищена чутливість до колхіцину або до складових препарату.

Протипоказаний пацієнтам, які отримують лікування гемодіалізом.

Дискразія крові. 

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовується перорально. Таблетку не слід розжовувати, ковтати цілою. Таблетку слід запити водою у достатній кількості. Нижчезазначена схема лікування призначається з метою лікування гострого нападу подагри.

Початкове разове дозування становить один мг, потім по пів мг (0,5) що дві/ що три години до полегшення больових відчуттів. На один курс сумарна доза препарату максимально може досягати шести мг (не більше). Найраніше можливо провести повторний курс лікування через три дні після завершення попереднього курсу.

Дорослим з метою запобігання нападам подагри призначають пів мг (0,5) двічі/тричі на добу. Лікар визначає індивідуальне дозування.

Може з’явитись потреба знизити дози або частоту прийому препарату у пацієнтів літнього віку або пацієнтів із порушеннями функції нирок.

Побічні реакції

 Найчастіше побічні реакції у період застосування препарату проявляються нудотою, блюванням, діареєю та болем у животі. Вищі дози можуть призвести до тяжкої діареї, гастроентерологічних кровотеч, м’язової слабкості, шкірних висипань, уражень нирок та печінки. Внаслідок цього може виникнути зневоднення та артеріальна гіпотензія. Також побічні реакції можуть проявитись відчуттям поколювання у кінцівках, атрофією м’язових тканин, судомами або слабкістю у м’язах; алергічними реакціями шкіри; можливим розвитком захворювань крові (лейкопенією, нейтропенією, тромбоцитопенією, рідко – агранулоцитозом, гіпопластичною анемією); стоматитом; пригніченим сперматогенезом. Можуть розвинутись алопеція, периферичний неврит, пригнічення кісткового мозку після тривалої терапії.

Особливі застереження

 У разі виникнення відчуття печіння й заніміння в роті й гортані, від якого стає важко ковтати; алергічних реакцій шкіри; відчуття знесилення і нездужання; діареї з кров’ю; сильного болю у животі; ускладненого сечовипускання слід негайно звернутись по допомогу медиків та отримати консультацію лікаря.

Слід попередити пацієнта, аби він не застосовував вищі дози препарату, ніж призначив лікар. Якщо пацієнт застосував завищені дози препарату, потрібно негайно звернутись по медичну допомогу , маючи з собою інструкцію до препарату.

Схему лікування не слід змінювати, якщо пацієнт пропустив прийом або забув у зазначений час прийняти чергову дозу препарату. Дозу протипоказано подвоювати у разі наступного прийому препарату.

Алкоголь протипоказаний під час лікування препаратом.

Якщо якась із вищезазначених побічних реакцій погіршується або розвивається побічна реакція, яка не зафіксована в інструкції, слід звернутись по консультацію лікаря.

 Передозування

Через кілька годин після застосування препарату можуть проявитись симптоми передозування. Першими ознаками передозування є відчуття печіння в горлі, роті, нудота, блювання, спрага та діарея (діарея може бути тяжкою, із кров’ю), позиви до сечовипускання та дефекації, тенезми, коліки, здебільшого при впалому животі.

На шкірі з’являється відчуття печіння. Може розвинутись метаболічний ацидоз, зневоднення, тахікардія, відчуття болю та стиснення в ділянці серця, зниження температури тіла, блідість шкіри, ціаноз та диспное, порушення з боку органів зору, артеріальна гіпотензія і шок.

Можуть виникати дисеміновані ушкодження судин та гостра нефротоксичність з олігурією та гематурією.

Можливе виникнення судом, марення, слабкості у м’язах, нейропатії і висхідного паралічу центральної нервової системи. Можуть розвинутись  дихальна та серцево-судинна недостатності або пригнічення функції кісткового мозку із летальним наслідком. Коливається показник летальної дози.

Летальний випадок був зафіксований після застосування семи мг діючої речовини, а значно вищі дози препарату не були смертельними.

Лікування: пацієнта слід госпіталізувати. Немає специфічного антидоту. Гемодіаліз не проявляє ефективності. Слід промити шлунок. Призначається симптоматична та підтримуюча терапія з обов’язковим моніторингом дихальної функції (за необхідності встановлюють штучну вентиляцію), серцево-судинної системи (контроль ЕКГ), підтримання артеріального тиску й кровообігу та корекція рідинного й електролітного балансу.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не застосовують препарат у період вагітності.

Слід припинити лактацію під час лікування препаратом.

Діти

Не застосовують у лікуванні дітей.

Особливості застосування

Пацієнтам літнього віку та виснаженим хворим, тим, у яких наявні захворювання серця, нирок, печінки та шлунково-кишкового тракту; у разі дихальної недостатності,  порушень роботи серцево-судинної системи, кісткового мозку препарат призначають дуже обережно та під обов’язковим наглядом лікаря.

Застосування препарату можливе лише у разі ретельного клінічного та гематологічного контролю з моніторингом вмісту калу на наявність прихованої крові.

Слід зменшити дозу або частоту прийому препарату, якщо спостерігаються виражені побічні реакції. Якщо є необхідність, слід припинити застосування препарату.

 Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом

 На швидкість реакції препарат зазвичай не чинить впливу під час керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами. Проте у високих дозах та у разі передозування діюча речовина може впливати на швидкість реакції, оскільки можуть розвиватись реакції з боку центральної нервової системи, що потрібно враховувати.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

 Вміст сечової кислоти в сироватці крові може збільшуватись під впливом дії тіазидних діуретиків, що може призвести до пригнічення дії препарату.

 Всмоктування вітаміну В12 може зменшуватись під дією препарату, а також комбінація препарату з циклоспорином може сприяти ураженню м’язів.

 Комбінація кларитроміцину, еритроміцину або толбутаміду з препаратом може посилювати дію препарату та його інтоксикацію.

Якщо нестероїдні протизапальні засоби та інші препарати, що призводять до мієлодепресії, застосовувати одночасно з препаратом, може виникнути підвищення ризику лейкопенії і тромбоцитопенії.

Інтоксикація діючою речовиною препарату посилюється у разі одночасного застосування з алкоголем.

Комбінація препарату з алопуринолом та препаратами урикозуричної дії можлива.

Термін придатності та умови зберігання

Препарат придатний до застосування два роки.

Місце зберігання препарату має бути сухим та захищеним від світла. Максимальна температура зберігання + 25 оС.

Категорія відпуску та ціна

Реєстраційний термін препарату завершився.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Браун Лабоаторіес Лімітед, Індія
  • Діючі речовини:
    Колхіцин
  • Код АТХ:

    M04AC01

    M - Засоби, що діють на опорно-руховий апарат

    M04 - Засоби, що застосовуються при подагрі

    M04A - Засоби, що застосовуються при подагрі

    M04AC - Протиподагрічні препарати, що не діють на метаболізм сечової кислоти

    M04AC01 - Колхіцин