ФІЛЬТР

Крестор : інструкція, застосування, ціна

Крестор –  це гіполіпідемічний препарат, інгібітор ГМГ-КоА-редуктази, який використовується для лікування гіперхолестеринемії та профілактики серцево-судинних хвороб.

Склад і форма випуску

Головна діюча речовина: розувастатин. 1 таблетка, яка вкрита оболонкою, містить 5 мг, 10 мг, 20 мг або 40 мг розувастатину у вигляді 5,20 мг, 10,40 мг, 20,80 мг або 41,60 мг розувастатину кальцію;

Додаткові речовини:  лактози моногідрат; целюлоза мікрокристалічна, кальцію фосфат, кросповідон, магнію стеарат; плівкова оболонка: лактози моногідрат; гіпромелоза, гліцеролу триацетат, титану діоксид (Е 171); для таблеток по 5 мг - заліза оксид жовтий (Е 172); для таблеток по 10 мг, 20 мг, 40 мг - заліза оксид червоний (E 172).

Випускається препарат Крестор у формі таблеток, що вкриті оболонкою рожевого чи жовтого кольору. Колір таблетки залежить від дозування. 

У аптеці можна купити за рецептом від лікаря.

Фармакологічні властивості

Фармакодинамічні характеристики

Розувастатин − це селективний та конкурентний інгібітор ГМГ-КоА-редуктази, ферменту, що визначає швидкість реакції та перетворює 3-гідрокси-3-метилглутарил кофермент А на мевалонат, попередник холестерину. Основним місцем дії розувастатину є печінка, орган-мішень для зменшення рівнів холестерину.

Розувастатин збільшує кількість рецепторів ЛПНЩ на поверхні клітин печінки, посилюючи захоплення та катаболізм ЛПНЩ, та пригнічує печінковий синтез ЛПДНЩ, таким чином, зменшуючи загальну кількість частинок ЛПДНЩ та ЛПНЩ. Крестор знижує підвищений рівень холестерину ЛПНЩ, загального холестерину та тригліцеридів і підвищує рівні холестерину ЛПВЩ. Він також зменшує рівні апоВ, ХС-неЛПВЩ, ХС-ЛПДНЩ, ТГ-ЛПДНЩ та підвищує рівень апоА-І.  Крестор також зменшує співвідношення ХС-ЛПНЩ/ХС-ЛПВЩ, загального ХС/ХС-ЛПВЩ, ХС-неЛПВЩ/ХС-ЛПВЩ та апоВ/апоА-І.

Терапевтичний ефект досягається протягом 1 тижня після початку застосування препарату, 90% максимального ефекту - через 2 тижні. Максимальний ефект зазвичай досягається через 4 тижні та триває надалі.

Крестор ефективний у лікуванні дорослих із гіперхолестеринемією, гіпертригліцеридемією або без неї - незалежно від раси, статі чи віку, а також у пацієнтів особливих груп, таких як хворі на діабет або пацієнти із сімейною гіперхолестеринемією.

Фармакокінетичні характеристики

Максимальної концентрації у крові Крестор досягає за 5 годин. Біодоступність препарату становить 20%. Далі на 90% зв'язується з білками крові. Метаболізується у печінці, а з організму виводиться у незміненому вигляді разом із фекаліями. 

Вік та стать не впливає на фармакокінетику препарату. 

У пацієнтів монголоїдної раси (японців, китайців, філіппінців, в’єтнамців та корейців) медіанні значення AUC та Cmax приблизно вдвічі вищі, ніж у європейців; у індійців медіанні значення AUC та Cmax підвищені приблизно в 1,3 раза. Не виявлено значущої різниці між пацієнтами європеоідної та негроїдної рас.

Показання до застосування

Препарат Крестор потрібно застосовувати у таких випадках:

 • для лікування гіперхолестеринемії у дорослих та дітей від 10 років із первинною гіперхолестеринемією або змішаною дисліпідемією як доповнення до дієти, коли дотримання дієти та прийом інших немедикаментозних засобів є недостатнім;
 • при гіперхолестеринемії як доповнення до дієти та інших ліпідознижуючих засобів лікування або у випадках, коли таке лікування є недоречним;
 • для профілактики серцево-судинних захворювань у людей, в яких є високий ризик першого захворювання на серцеву хворобу.

Протипоказання

Протипоказано застосовувати Крестор у таких випадках:

 • при наявній підвищенній чутливості до діючої речовини та інших компонентів складу;
 • при тяжких порушеннях нирок (з кліренсом креатиніну <30 мл/хв);
 • під час печінкових захворюваннях, зокрема стійких підвищень сироваткових трансаміназ невідомої етіології та будь-яких підвищеннях трансаміназ у сироватці, що у три рази перевищують верхню межу норми;
 • людям, які мають міопатію;
 • одночасно з циклоспорином;
 • вагітним жінкам та матерям, які вигодовують молоком, а також жінкам репродуктивного віку, що не застосовують належних засобів контрацепції.

Крестон у дозуванні 40 мг протипоказаний у таких випадках:

 • при рабдоміолізі;
 • при порушеннях нирок (кліренс креатиніну <60 мл/хв);
 • при гіпотиреозі;
 • якщо в історії хвороби є спадкові м'язові хвороби;
 • якщо в історії хвороби є міотоксичність на фоні застосування інших інгібіторів ГМГ-КоА- редуктази або фібратів;
 • якщо пацієнт вживає надмірну кількість алкоголю;
 • при станах, що можуть сприяти підвищенню концентрації Крестору в плазмі крові;
 • представникам монглоїдної раси;
 • одночасно із фібратами.

Передозування

У випадку передозування з'являється більший ризик появи небажаних реакцій організму. Спеціального антидоту для лікування передозування немає. Лікування передозування відбувається за допомогою симптоматичної терапії. Під час цього необхідно проводити контроль функції печінки та рівнів кліренсу креатиніну. Гемодіаліз не ефективний.

Побічні реакції

Небажані реакції можуть виникати з боку:

Крові та лімфи: тромбоцитопенія;

Імунної системи: реакція гіперчутливості: ангіоневротичний набряк;

Ендокринної системи: цукровий діабет;

Психіки та нервової системи: депресія, запаморочення, головний біль, поліневропатія, втрата пам’яті, периферична невропатія, розлади сну, зокрема безсоння та нічні кошмари;

Печінки та жовчі: підвищення рівня печінкових трансаміназ, жовтяниця, гепатит;

Шлунково-кишкового тракту: нудота, закреп, біль у нижній частині живота, діарея, панкреатит;

Органів дихання: задишка, кашель;

Шкірного покриву: свербіж, висипання, кропив’янка, синдром Стівенса-Джонсона;

Опорно-рухової системи: міалгія, міопатія, міозит, рабдоміоліз, артралгія, порушення з боку сухожиль, інколи ускладнені розривами, імуноопосередкована некротизуюча міопатія;

Нирок та сечовивідної системи: гематурія;

Статевих органів та молочних залоз: гінекомастія;

Загальне у місці введення: астенія, набряк.

Особливості застосування

Початок терапії

Крестор, як і решту інгібіторів ГМГ-КоА редуктази, потрібно обережно приймати людям з ризиком виникнення міопатії чи рабдоміолізу. Ризик становлять такі фактори: порушення функції нирок, гіпотиреоз, наявність в особистій чи родинній історії хвороб спадкових захворювань м’язів, міотоксичності на фоні прийому інших інгібіторів ГМГ-КоА редуктази або фібратів, надмірне споживання алкоголю, вік пацієнта понад 70 років, ситуації, що можуть призвести до підвищення рівнів препарату у плазмі, одночасний прийом фібратів.

Таким пацієнтам рекомендовано проводити ретельний контроль і оцінювати співвідношення ризику до користі. Якщо вихідні рівні КК значно підвищені (>5 разів вище ВМН), терапію не варто розпочинати.

Період лікування

Всіх пацієнтів потрібно проінформувати про необхідність повідомляти лікаря, якщо виникає м’язовий біль, слабкість або судоми невідомої етіології, особливо, якщо ці симптоми супроводжуються нездужанням або лихоманкою. У таких пацієнтів потрібно вимірювати рівні КК. На певний час потрібно припинити прийом препарату, якщо рівні КК значно підвищені (>5 х разів вище ВМН) або якщо симптоми з боку м’язів тяжкі та спричиняють щоденний дискомфорт (навіть якщо рівні КК ≤ 5 х ВМН). У разі зникнення клінічних ознак та повернення рівня КК до норми можна поновити терапію препаратом Крестор або альтернативним інгібітором ГМГ-КоА-редуктази у найменшій дозі та під ретельним наглядом. Регулярно перевіряти рівні КК у асимптоматичних пацієнтів немає потреби. Дуже рідко повідомлялося про випадки імуноопосередкованої некротизуючої міопатії (ІОНМ) під час або після терапії статинами, в тому числі розувастатином. Клінічними проявами ІОНМ є слабкість проксимальних м’язів та підвищення рівня креатинкінази у сироватці, що зберігається навіть після припинення застосування статинів.

У клінічних дослідженнях не було отримано доказів підвищеного впливу на скелетну мускулатуру у невеликої кількості пацієнтів, які приймали Крестор та супутні препарати. Однак підвищення частоти міозиту та міопатії відзначалося у пацієнтів, які приймали інші інгібітори ГМГ-КоА-редуктази разом із похідними фіброєвої кислоти, в тому числі гемфіброзилом, циклоспорином, нікотиновою кислотою, азольними протигрибковими препаратами, інгібіторами протеази та макролідними антибіотиками. Гемфіброзил підвищує ризик міопатії при супутньому застосуванні з деякими інгібіторами ГМГ-КоА. Тому застосовувати Крестор у комбінації із гемфіброзилом не рекомендується. Користь подальшої зміни рівня ліпідів при застосуванні препарату Крестор у комбінації із фібратами або ніацином потрібно ретельно зважувати порівняно із потенційними ризиками, пов’язаними із застосуванням таких комбінацій. Доза 40 мг протипоказана при супутньому застосуванні фібратів.

Крестор не варто приймати пацієнтам із гострими, серйозними станами, що свідчать про міопатію або можливість розвитку ниркової недостатності внаслідок рабдоміолізу (як-от сепсис, гіпотензія, великі операції, травма, тяжкі метаболічні, ендокринні та електролітичні розлади або неконтрольовані судоми).

Вплив на опорно-рухову систему

Порушення з боку опорно-рухового апарату, наприклад ,міалгія, міопатія та зрідка рабдоміоліз, відзначалися у пацієнтів, які приймали препарат Крестор у будь-яких дозах, особливо більше 20 мг. Індивідуальні випадки рабдоміолізу були при застосуванні езетимібу у комбінації з інгібіторами ГМГ-КоА-редуктази. Не можна виключати можливість фармакодинамічної взаємодії, а тому таку комбінацію потрібно застосовувати обережно.

Вплив на функцію нирок

Протеїнурія, виявлена у результаті аналізу за тест-смужками та переважно канальцевого походження, спостерігалася у пацієнтів, які лікувалися вищими дозами Крестору, зокрема 40 мг, і у більшості випадків була тимчасовою або переривчастою. Протеїнурія не була передвісником гострої або прогресуючої хвороби нирок. Частота повідомлень про серйозні явища з боку нирок у постмаркетингових дослідженнях вища при застосуванні дози 40 мг. У пацієнтів, які приймають препарат у дозі 40 мг, в ході спостереження слід регулярно перевіряти функцію нирок.

Вплив на печінку

Які і інші інгібітори ГМГ-КоА-редуктази, Крестор потрібно обережно застосовувати пацієнтам, які споживають надмірну кількість алкоголю або мають в історії хвороби захворювання печінки.

Рекомендується перевіряти біохімічні показники функції печінки перед терапією та через 3 місяці потому. Прийом Крестору варто припинити або зменшити дозування, якщо рівень трансаміназ у сироватці більше у три рази, ніж верхня межа норми. 

У пацієнтів із вторинною гіперхолестеринемією, зумовленою гіпотиреозом або нефротичним синдромом, слід спочатку вилікувати основну хворобу, перш ніж починати терапію препаратом Крестор.

У післяреєстраційному періоді зрідка повідомлялося про летальні або нелетальні випадки печінкової недостатності у пацієнтів, які приймали статини, зокрема розувастатин. Якщо на фоні лікування препаратом Крестор розвивається серйозне ураження печінки з клінічною симптоматикою та/або гіпербілірубінемією чи жовтяницею, потрібно негайно припинити прийом препарату. Якщо інші причини не виявлені, не можна поновлювати терапію Крестором.

Інгібітори протеази

Підвищена системна експозиція до розувастатину спостерігалася у осіб, які застосовували розувастатин супутньо із різними інгібіторами протеази у поєднанні із ритонавіром. Потрібно розглянути як користь від зниження рівня ліпідів за допомогою препарату Крестор у пацієнтів із ВІЛ, які отримують інгібітори протеази, так і можливість підвищення концентрацій розувастатину у плазмі крові на початку терапії та при підвищенні дози Крестору у пацієнтів, які отримують інгібітори протеази. Одночасний прийом препарату з інгібіторами протеази не рекомендований, якщо доза Крестору не скоригована.

Рівень креатинкінази у крові

Рівень креатинкінази (КК) не варто вимірювати після значних фізичних вправ або за наявності можливих альтернативних причин підвищення КК, що можуть ускладнювати інтерпретацію результатів. Якщо вихідні рівні КК значно підвищені (>5 разів вище ВМН), протягом 5-7 днів потрібно зробити повторні дослідження, щоб підтвердити результати. Якщо результати повторного аналізу підтверджують, що вихідне значення КК більш ніж в 5 разів перевищує ВНМ, прийом засобу не варто починати. 

Расова приналежність

У пацієнтів монголоїдної раси приблизно вдвічі зростає експозиція порівняно з європейцями. Для таких пацієнтів необхідна корекція дози Крестору. Для пацієнтів азійської раси початкова доза Крестору повинна бути 5 мг. Підвищена концентрація розувастатину в плазмі була помічена у азійських пацієнтів. Варто взяти до уваги збільшену системну експозицію при лікуванні пацієнтів монголоїдної раси, у яких гіперхолестеринемія не контролюється адекватно дозами до 20 мг.

Непереносимість лактози

Пацієнтам із рідкісними спадковими захворюваннями непереносимості галактози, дефіцитом лактази Лаппа або глюкозо-галактозною мальабсорбцією не слід застосовувати цей препарат.

Інтерстиціальна хвороба легень

Під час застосування деяких статинів, особливо при тривалій терапії, відомо про особливі випадки інтерстиціальної хвороби легень. Симптоми хвороби: задишка, непродуктивний кашель та загальне погіршення стану: стомлюваність, зниження маси тіла та лихоманка. У разі підозри на інтерстиціальну хворобу легень застосування статинів потрібно зупинити.

Цукровий діабет

Прийом статинів підвищує рівень глюкози в крові у деяких пацієнтів, яким загрожує високий ризик розвитку діабету в майбутньому, може спричиняти гіперглікемію такого рівня, за якого необхідне належне лікування діабету. Цю загрозу, однак, перевищує зниження ризику судинних порушень при застосуванні статинів, і тому вона не має бути підставою для припинення терапії статинами.

Як і щодо інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази, при застосуванні розувастатину спостерігалося зростання HbA1c та рівнів глюкози у сироватці крові. В деяких випадках ці показники можуть перевищувати граничне значення для діагностики цукрового діабету, насамперед у пацієнтів з високим ризиком розвитку діабету.

Необхідна обережність у разі одночасного застосування препарату Крестор та інших лікарських засобів, здатних знижувати рівні чи активність ендогенних стероїдних гормонів, наприклад, кетоконазолу, спіронолактону та циметидину.

Діти

Оцінка лінійного росту (зріст), маси тіла, ІМТ (індексу маси тіла) та вторинних характеристик статевого дозрівання за Таннером у дітей віком від 10 до 17 років, які приймали розувастатин, обмежена періодом тривалістю в 1 рік. Після 52 тижнів досліджуваного лікування жодного впливу на ріст, масу тіла, ІМТ або статеве дозрівання виявлено не було. Досвід клінічних досліджень застосування препарату дітям та підліткам обмежений, і довготривалі ефекти застосування розувастатину (>1 рік) на статеве дозрівання невідомі.

У клінічному дослідженні у дітей та підлітків, які приймали розувастатин протягом 52 тижнів, підвищення рівня КК >10 разів вище ВНМ та симптоми з боку м’язів після фізичного навантаження або підвищеної фізичної активності спостерігалися частіше порівняно з дорослими.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Протипоказано застосовувати Крестор у період вагітності та годування груддю, цей препарат може мати шкідливий вплив на розвиток плоду та дитини. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Інформація щодо впливу застосування препарату Крестор на швидкість реакції обмежена, проте, ймовірно, що цей засіб не впливає на здатність керувати автотранспортом та іншими рухомими механізмами.

Спосіб застосування та дозування

Дозування та тривалість терапії встановлюється індивідуально для кожного пацієнта. Крестор дозволено приймати у будь-який час дня, прийом їжі не впливає на ефективність препарату.

Дорослим для лікування гіперхолестеринемії

Рекомендована початкова доза становить 5 або 10 мг перорально один раз на день як для пацієнтів, які раніше не застосовували статини, так і переведених на препарат з прийому іншого інгібітора ГМГ-КоА-редуктази.

Для встановлення початкової дози потрібно враховувати рівень холестерину у кожного пацієнта та ризик серцево-судинних порушень у майбутньому, а також ймовірність розвитку небажаних реакцій. Підвищувати дозу можна за 4 тижні. В дозі 40 мг небажані реакції виникають частіше, ніж при менших дозах. Остаточно титрувати дозу до 40 мг варто лише пацієнтам із тяжкою гіперхолестеринемією та високим ризиком серцево-судинних порушень (зокрема у хворих із сімейною гіперхолестеринемією), у яких не вдалося досягти мети лікування при застосуванні дози 20 мг і які перебуватимуть під регулярним наглядом. На початку прийому препарату у дозі 40 мг рекомендований нагляд медичного працівника.

Дорослим для профілактики порушень з боку серцево-судинної системи

Рекомендована доза становить 20 мг на день.

Пацієнти старшого віку

Рекомендована початкова доза для пацієнтів віком старше 70 років становить 5 мг.

Діти

Застосування препарату дітям має проводити лише медичний працівник.

Можна застосовувати дітям та підліткам віком від 10 до 17 років (хлопчики на стадії розвитку ІІ та вище за Таннером та дівчата, в яких менструації почалися щонайменше рік тому).

Звичайна початкова добова доза становить 5 мг на добу. Підвищувати дозу потрібно відповідно до індивідуальної відповіді дитини на терапію та переносимості препарату, дотримуючись рекомендацій щодо лікування дітей. 

У дозуванні 40 мг Крестор застосовувати дітям не можна. 

Діти молодше 10 років

Не рекомендовано приймати Крестор дітям молодше 10 років.

Пацієнти із нирковою недостатністю

Пацієнти із легкими або помірними порушеннями функції нирок коригування дози не потребують.

Рекомендована доза для такої групи пацієнтів становить 5 мг. Протипоказано приймати Крестор у дозі 40 мг таким пацієнтам.

Застосування препарату Крестор пацієнтам із тяжкими порушеннями ниркових функції протипоказане у будь-яких дозах.

Пацієнти із порушеннями функції печінки

Препарат Крестор протипоказано застосовувати пацієнтам із активними захворюваннями печінки.

Пацієнти зі схильністю до розвитку міопатії

Рекомендована початкова доза для пацієнтів із факторами ризику розвитку міопатії становить 5 мг.

Доза 40 мг протипоказана деяким із таких пацієнтів.

Раса

У пацієнтів монголоїдної раси спостерігалася підвищена системна експозиція препарату. Рекомендована початкова доза для пацієнтів азійського походження становить 5 мг.

Доза 40 мг таким пацієнтам протипоказана.

Генетичний поліморфізм

Певні типи генетичного поліморфізму можуть призводити до підвищення експозиції розувастатину. Пацієнтам із відомою наявністю таких типів поліморфізму рекомендовано приймати меншу добову дозу Крестору.

Супутнє застосування

Розувастатин є субстратом різних транспортних білків (наприклад, ОАТР1В1 та BCRP). Ризик міопатії (в тому числі рабдоміолізу) зростає при супутньому застосуванні Крестору із певними лікарськими засобами, що можуть підвищувати концентрацію розувастатину у плазмі внаслідок взаємодії із цими транспортними білками (наприклад, циклоспорином та певними інгібіторами протеази, в тому числі комбінаціями ритонавіру з атазанавіром, лопінавіром та/або типранавіром). За можливості, слід розглянути застосування альтернативних лікарських засобів та, у разі необхідності, тимчасово перервати терапію препаратом Крестор. Якщо супутнього застосування цих лікарських засобів із Крестором уникнути неможливо, потрібно ретельно зважити користь та ризик від супутнього застосування та відповідним чином відкоригувати дозування Крестору.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Взаємодії, які потребують коригування дози розувастатину

За необхідності застосування препарату Крестор з іншими лікарськими засобами, здатними підвищувати експозиції розувастатину, дозу препарату Крестор потрібно змінити. Максимальну добову дозу препарату Крестор потрібно скоригувати таким чином, щоб очікувана експозиція розувастатину не перевищувала експозицію, що відбувається при прийомі дози 40 мг/добу без застосування лікарських препаратів, що взаємодіють із препаратом, наприклад, при прийомі з гемфіброзилом доза Крестору становитиме 20 мг (збільшення експозиції в 1,9 раза), при застосуванні із комбінацією ритонавір/атазанавір - 10 мг (збільшення в 3,1 раза), При одночасному застосуванні з циклоспорином - 5 мг (збільшення в 7,1 раза).

Антагоністи вітаміну К

Як і до інших інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази, на початку застосування препарату Крестор або при підвищенні його дози у пацієнтів, які одночасно застосовують антагоністи вітаміну К (наприклад, варфарин або інший кумариновий антикоагулянт), можливе підвищення Міжнародного нормалізованого співвідношення. Завершення прийому Крестору або зменшення його дозування може призвести до зниження МНС. У таких випадках бажаний належний моніторинг МНС.

Пероральні контрацептиви/гормонозамісна терапія (ГЗТ)

Одночасне застосування препарату Крестор та пероральних контрацептивів призводило до підвищення AUC етинілестрадіолу та норгестрелу на 26% та 34% відповідно. Це потрібно враховувати під час підбору дозування пероральних контрацептивів. Даних щодо фармакокінетики препаратів у пацієнтів, які одночасно застосовують Крестор та ГЗТ, немає, тому не можна виключати подібного ефекту. 

Інгібітори транспортних білків

Розувастатин є субстратом для деяких транспортних білків, в тому числі печінкового транспортера захоплення ОАТР1В1 та ефлюксного транспортера BCRP. Одночасне застосування препарату Крестор із лікарськими засобами, що пригнічують ці транспортні білки, може призводити до підвищення концентрацій розувастатину в плазмі крові та збільшення ризику міопатії.

Циклоспорин

Під час одночасного прийому препарату Крестор та циклоспорину значення AUC розувастатину були в середньому приблизно у 7 разів більшими, ніж ті, які спостерігалися у здорових добровольців. Крестор протипоказаний пацієнтам, які одночасно застосовують циклоспорин. Одночасний прийом не впливав на концентрацію циклоспорину в крові.

Інгібітори протеази

Одночасне застосування інгібіторів протеази може значно збільшувати експозицію розувастатину. Одночасне застосування препарату Крестор та деяких комбінацій інгібіторів протеази можливе після ретельного обміркування корекції дози препарату Крестор, аналізуючи очікуване зростання експозиції розувастатину.

Ферменти цитохрому Р450

Розувастатин не інгібує і не стимулює ізоферменти цитохрому Р450. Окрім цього, розувастатин є слабким субстратом цих ізоферментів. Таким чином, взаємодії з лікарськими засобами в результаті метаболізму, опосередкованого Р450, не очікується.

Гемфіброзил та інші ліпідознижуючі засоби

Одночасне застосування препарату Крестор та гемфіброзилу призводило до зростання AUC та Cmax розувастатину в 2 рази.

Доза 40 мг протипоказана при супутньому застосуванні фібратів. Таким пацієнтам також слід починати терапію з дози 5 мг.

Лопінавір/ритонавір

Прийом Крестору та комбінованого препарату, що містив два інгібітори протеази (лопінавір 400 мг/ ритонавір 100 мг), у здорових добровольців асоціювався з приблизно дворазовим та п’ятиразовим збільшенням показників рівноважного AUC(0-24) та Сmах для розувастатину відповідно. Взаємодія між Крестором та іншими інгібіторами протеази не вивчалась.

Езетиміб

Одночасний прийом препарату Крестор в дозі 10 мг та езетимібу 10 мг пацієнтами із гіперхолестеринемією призводив до зростання AUC розувастатину в 1,2 раза. Не можна виключати фармакодинамічної взаємодії між препаратом Крестор та езетимібом, що може призвести до побічних реакцій.

Антацидні препарати

Суміжне застосування препарату Крестор із суспензіями антацидів, що містять у собі гідроксид алюмінію або магнію, знижувало концентрації розувастатину в крові приблизно на 50%. Цей ефект був менш вираженим у разі застосування антацидних засобів через 2 години після препарату Крестор.

Еритроміцин

Одночасний прийом препарату Крестор та еритроміцину знижує AUC розувастатину на 20%, а Cmax - на 30%. Ця взаємодія може бути спричинена посиленою перистальтикою кишківника внаслідок дії еритроміцину.

Інші лікарські засоби

За даними спеціальних досліджень клінічно значущої взаємодії із дигоксином не очікується.

Діти

Не відомо про взаємодію Крестору з іншими препаратами у дітей. 

Вплив супутніх лікарських засобів на експозицію розувастатину:

Збільшення позначено значком ↑, відсутність змін ↔, зменшення - ↓ 

Режим дозування лікарського засобу, що взаємодіє

Режим дозування розувастатину

Зміни AUC розувастатину*

Циклоспорин від 75 мг двічі на добу до 200 мг двічі на добу, 6 місяців

10 мг один раз на добу, 10 днів

↑ 7,1 раза

Атазанавір 300 мг/ритонавір 100 мг один раз на добу, 8 днів

10 мг, одноразова доза

↑ 3,1 раза

Симепривір 150 мг один раз на добу, 7 днів

10 мг, одноразова доза

↑ 2,8 раза

Лопінавір 400 мг/ритонавір 100 мг двічі на добу, 17 днів

20 мг один раз на добу, 7 днів

↑ 2,1 раза

Гемфіброзил 600 мг двічі на добу, 7 днів

80 мг, одноразова доза

↑ 1,9 раза

Елтромбопак 75 мг один раз на добу, 5 днів

10 мг, одноразова доза

↑ 1,6 раза

Дарунавір 600 мг/ритонавір 100 мг двічі на добу, 7 днів

10 мг один раз на добу, 7 днів

↑ 1,5 раза

Типранавір 500 мг/ритонавір 200 мг двічі на добу, 11 днів

10 мг, одноразова доза

↑ 1,4 раза

Дронедарон 400 мг двічі на добу

Не відомо

↑ 1,4 раза

Ітраконазол 200 мг один раз на добу, 5 днів

10 мг, одноразова доза

↑ 1,4 раза **

Езетиміб 10 мг один раз на добу, 14 днів

10 мг один раз на добу, 14 днів

↑ 1,2 раза **

Фозампренавір 700 мг/ритонавір 100 мг двічі на добу, 8 днів

10 мг, одноразова доза

Алеглітазар 0,3 мг, 7 днів

40 мг, 7 днів

Силімарин 140 мг тричі на добу, 5 днів

10 мг, одноразова доза

Фенофібрат 67 мг тричі на добу, 7 днів

10 мг, 7 днів

Рифампін 450 мг один раз на добу, 7 днів

20 мг, одноразова доза

Кетоконазол 200 мг двічі на добу, 7 днів

80 мг, одноразова доза

Флуконазол 200 мг один раз на добу, 11 днів

80 мг, одноразова доза

Еритроміцин 500 мг чотири рази на добу, 7 днів

80 мг, одноразова доза

↓ 20%

Байкалін 50 мг тричі на добу, 14 днів

20 мг, одноразова доза

↓ 47%

*Дані, представлені як зміна в х разів,  - співвідношення між застосуванням розувастатину у комбінації та окремо. Дані, представлені у вигляді % зміни, - % різниця відносно показників при застосуванні розувастатину окремо.

** Було проведено кілька досліджень взаємодії при різних дозах препарату Крестор, в таблиці подано найбільш значуще співвідношення.

Термін придатності та умови зберігання

Максимальний термін зберігання – 3 роки.

Тримати препарат потрібно у безпечному місці, за температури не вище, ніж 30 °С.

Ціна

Ціна Кестору в аптеках становить:

Крестор табл. п/о 10 мг № 28 –  476 гривень;

Крестор табл. п/о 20 мг № 28 –  747 гривень;

Крестор табл. п/о 5 мг № 28 –  294 гривні;

Крестор табл. п/о 40 мг № 28 –  862 гривні.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  АстраЗенека АБ, Швеція
 • Діючі речовини:
  Розувастатин
 • Код АТХ:

  C10AA07

  C - Засоби, що діють на серцево-судинну систему

  C10 - Гіполіпідемічні засоби

  C10A - Гіпохолестеринемічні та гіпотригліцеридемічні препарати

  C10AA - Інгібітори гмг кoа-редуктази

  C10AA07 - Розувастатин