ФІЛЬТР

Нейрорубін : інструкція, застосування, ціна

Нейрорубін – комбінований полівітамінний препарат, виконаний на основі трьох вітамінів: В1, В6, В12, які відіграють важливу роль у функціонуванні нервової системи. Кожен з перелічених вітамінів потрібен для забезпечення оптимального метаболізму в нервових клітинах. При використанні Нейрорубіна у високому дозуванні можливий ефект знеболювання.

Склад і форма випуску

Нейрорубін випускається у виді розчину для ін'єкцій по 3 мл №5 в ампулах.

Діючі речовини в 3 мл розчину або одній ампулі Нейрорубіна: тиамін гідрохлорида – 100 мг, піридоксин гідрохлорида – 100 мг, цианокобаламін – 1 мг. Допоміжні речовини: калія цианід – 0,25 мг/3 мл, бензиловий спирт, вода для ін'єкцій.

Фізико-хімічні властивості: прозорий красний розчин в ампулі з коричневого скла.

Фармакологічні властивості

Нейрорубін є складним вітамінним препаратом, який містить водорозчинні вітамінні групи В. Вони мають широкий спектр біологічної активності.

Вітамін В1 активно бере участь у вуглеводному обміні, при його дефіциті відмічається збільшення кількості молочної та піровиноградної кислоти. Також він бере участь у дезамінуванні та переамінуванні амінокислот, регулюючи білковий обмін. Крім того, відводиться роль цьому вітаміну і в жировому обміні, а саме – регуляція створення жирних кислот і каталізація перевернення вуглеводів у жир. Активні форми вітаміну В1 стимулюють перистальтику кишківника, його секреторну функцію. Плюс ця речовина активує іонні канали у кліткових мембранах нейронів, впливаючи на проведення імпульсів у нейронах.

Вітамін В6 бере важливу участь у синтезі ферментів, а також у білковому та жировому обміні. У активному вигляді цей вітамін грає роль кофермента в різноманітних ферментативних реакціях. Піридоксин не тільки регулює синтез нейромедіаторів у синапсах центральної та периферичної системи, але він бере участь у створенні мієлінової мембрани нейронів. Вітамін В6 значно вдосконалює процес виробляння енергії, регулює синтез гемоглобіну.

Вітамін В12 найбільш важливе місце має в метаболізмі білка, він регулює синтез амінокислот, пуринів і нуклеїнових кислот. Ця речовина необхідна для нормального протікання процесів мієлінізації нейронів, створення ацетилхоліну. Високі дози вітаміну В12 дозволяють краще проводити нервові імпульси по периферичним нервовим структурам. Крім того, вони стимулюють регенерацію нервових волокон. Одна з ключових функцій вітаміну В12 вважається його антианемічна дія. Плюс ця речовина покращує печінкове кровотворення, нормалізує систему згортання крові та допомагає зменшити кількість холестерину.

Показання

Нейрорубін призначають при:

  • невралгії трійчастого нерва;
  • гіповітамінозах вітамінів групи В;
  • ураженні лицьового нерва;
  • діабетичних полінейропатіях;
  • міжреберній невралгії;
  • гострих і хронічних невритах і поліневритах різного походження;
  • бульбарному невриті через дегенеративні захворювання хребта;
  • плекситі, люмбаго;
  • нейропатіях, у т. ч. тих, що викликані алкоголем;
  • цервікобрахіальній невралгії;
  • запаленні сідничного нерва;
  • сухій і вологій формі Бері-бері.

Протипоказання

Нейрорубін протипоказано приймати при наявності гіперчутливості до любого з компонентів цих ліків. Але, крім того, треба враховувати, що:

  1. Вітамін В1 повністю протипоказаний при алергічних захворюваннях.
  2. Вітамін В6 не використовують, якщо у пацієнта є виразкова хвороба шлунка та  дванадцятипалої кишки в фазі загострення.
  3. Вітамін В12 заборонено приймати  при еритремії, еритроцитозі, тромбоемболії.

Передозування

Нейрорубін у випадку передозування може посилювати побічні ефекти.

Вітамін В1 може викликати розслаблення м’язів, пригнічувати проводимість нервових імпульсів.

Вітаміни В6 мають низьку токсичністю, але якщо їх застосовують декілька місяців у високих дозах, то це може привести до церебральних судом, себорейного дерматиту та гіпохромної анемії. Треба зазначити, що перелічені стани відбуваються вкрай рідко.

Вітамін В12 у високих дозах може спровокувати створення екзематозних шкіряних розладів або доброякісних форм акне.

При передозуванні Нейрорубіном треба промити шлунок, прийняти ентеросорбенти та застосувати симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

У деяких випадках при використанні Нейрорубіна можливі:

  • реакція гіперчутливості (анафілактичний шок та ін.);
  • головний біль, запаморочення;
  • інгібування виділення пролактину;
  • тривожність, нервнове збуждення;
  • тахікардія;
  • ціаноз, набряк легень;
  • біль в животі та різні розлади ШКТ, підвищення кислотності шлункового соку;
  • поява вугревого висипу або погіршення стану шкіри, якщо вугри вже є;
  • зуд, кропивниця.

Способи застосування та дози

Перед прийманням важливо враховувати деякі особливості Нейрорубіна:

  • Вживання алкоголю та чорного чаю можуть знижувати всмоктування вітаміну В1.
  • Вживання напоїв, що містять сульфіти (наприклад, вино), підсилює дегідратацію вітаміну В1.
  • Піридоксин може провокувати виникнення вугрів або вугрової висипки.
  • Ліки не можна використовувати при наявності важкої або гострої форми декомпенсації серцевої діяльності, стенокардії.
  • З обережністю потрібно застосовувати препарат пацієнтам з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, вираженими порушеннями функції нирок і печінки.
  • Прийом вітаміну В12 може тимчасово вплинути на діагностику фунікулярного мієлоза або перніціозної (злоякісної) анемії.

Нейрорубін в ін'єкціях не варто вводити внутрішньовенно, ліки призначені для внутрішньом'язових ін'єкцій. Вони здійснюються в верхній квадрат сідниці.

У важких випадках показано колоти по 1 ампулі на добу до усунення гострих симптомів. Після того, як буде зменшена вираженість симптомів або в разі помірної тяжкості, дозування знижують до однієї ампули 1-3 рази в тиждень. Термін лікування безпосередньо залежить від характеру та ступеня тяжкості захворювання.

Для підтримки ін'єкційної терапії або з метою профілактики рецидиву варто використовувати Нейрорубін у формі таблеток. Однак при проведенні тривалої терапії цим препаратом важливо контролювати лабораторні показники кожні пів року.

Діти

Не рекомендується призначати Нейрорубін дітям, оскільки досвід застосування цього лікарського засобу в педіатричній практиці повністю відсутній.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Нейрорубін призначають вагітним лише після ретельної оцінки співвідношення користі для матері та ризику для плоду. Поки що даних про безпеку застосування цього фармакологічного засобу під час вагітності недостатньо. На час прийому Нейрорубіна годування грудьми варто припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції

При вживанні Нейрорубіна в рекомендованих дозах препарат не впливає на здатність керувати автотранспортом. Однак якщо під час терапії спостерігається запаморочення, тоді слід утриматися від керування автомобілем та роботи з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Прийом Нейрорубіна цілком може підвищувати токсичність ізоніазиду. Також ін'єкції цього препарату можуть зменшувати ефективність протипаркінсонічної дії леводопи.

Петльові діуретики (Фуросемід), які гальмують канальцеву реабсорбцію, при довгому прийомі цілком можуть підвищувати екскрецію тіаміну та знижувати його рівень.

Антациди, алкоголь і чай уповільнюють всмоктування вітаміну В1.

Умови та термін зберігання

Нейрорубін в розчині для ін'єкцій зберігати слід при температурі від +2 до + 8°С. Термін придатності становить три роки.

Ціна

5 ампул Нейрорубіна в дозуванні 3 мл можна придбати за 230-320 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ТЕВА Фармацевтікал Індастріз Лтд, Ізраїль
  • Діючі речовини:
    Тіаміну гідрохлориду (Thiamin dose)
  • Код АТХ:

    A11DB

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A11 - Вітаміни

    A11D - Препарати вітаміну в1, в том числі і в комбінації з вітамінами в6 і в12.

    A11DB - Вітамін в1 у поєднанні з вітаміном в6 і/або в12