ФІЛЬТР

Німедар: інструкція, застосування, ціна

Німедар – це місцевий нестероїдний протизапальний препарат, який має знеболювальну та жарознижувальну дію. Допомагає зняти запальний процес. Цей засіб викликає зникнення або зменшення болю в ділянці нанесення гелю, в т. ч. біль у суглобах при русі та в стані спокою. Також Німедар зменшує набряклість суглобів і ранкову скутість, сприяє збільшенню обсягу рухів.

Склад і форма випуску

Німедар випускається у формі гелю.

Діюча речовина: 1 г гелю містить німесуліду 10 мг.

Допоміжні речовини: диметилсульфоксид, пропіленгліколь, левоментол, макрогол 400, карбомер 980, трометамол, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості: гель жовтого або жовтого з зеленуватим відтінком кольору, майже прозорий, зі слабким специфічним запахом.  За зовнішнім виглядом повинен бути однорідним.

Фармакологічні властивості

Німедар – це селективний інгібітор циклооксигенази-2. За своєю протизапальною активністю німесулід в еквімолярної концентрації в початковій стадії запалення можна порівняти з індометацином і піроксикамом. Ця речовина пригнічує синтез простагландинів в ділянці запалення, але майже не впливає на синтез регуляторних простагландинів у стінці шлунка і нирках. Може пригнічувати активність фактора активації тромбоцитів, α-фактору некрозу пухлин, протеїназ, гістаміну, а також утворення вільних кисневих радикалів.

Фармакокінетика

При нанесенні гелю Німедар спостерігається поступова трансдермальна інфузія німесуліду в підшкірні тканини, синовіальну рідину суглоба. А ось в системний кровотік цей препарат майже не проникає, завдяки чому відсутні суттєві системні ефекти.

Показання

Німедар призначають для місцевого лікування патологічних станів опорно-рухового апарату, які характеризуються болем, запаленням і скутістю рухів. Найчастіше його застосовують при:

 • остеоартриті;
 • періартриті;
 • розтягуванні м'язів;
 • посттравматичному тендиніті;
 • тендосиновіті;
 • важких фізичних навантаженнях на суглоби.

Протипоказання

Німедар не варто застосовувати, коли є:

 • підвищена чутливість до німесуліду або до інших компонентів препарату;
 • дерматити та інфекційні захворювання шкіри;
 • пошкодження епідермісу.

Також не варто застосовувати хворим, у яких ацетилсаліцилова кислота або інші препарати, що інгібують синтез простагландинів, викликають алергічні реакції (риніт, кропив'янка або бронхоспазм).

Не слід застосовувати пацієнтам з відомою гіперчутливістю до НПЗЗ. У разі розвитку реакцій гіперчутливості лікування слід припинити.

Передозування

При застосуванні гелю Німедар на великих ділянках шкіри або при перевищенні рекомендованих доз можуть виникати системні побічні ефекти, які характерні не тільки для німесуліду, але й для інших нестероїдних протизапальних засобів. Симптоми такі: диспепсія, головний біль, запаморочення, біль в епігастральній ділянці.

У такому разі важливо знизити дозу або припинити лікування препаратом, призначається симптоматична терапія.

Побічні ефекти

Можливі такі побічні реакції від використання Німедару:

 • локальне подразнення шкіри слабкого та середнього ступеня тяжкості (наприклад, еритема, висип, лущення, свербіж, алергічні реакції);
 • анафілактичні реакції (набряк Квінке, вазомоторний риніт, задуха, бронхоспазм), які настають в рідкісних випадках у чутливих пацієнтів.

В період лікування Німедаром можливий розвиток реакцій фоточутливості. Щоб знизити ризик, пацієнтам рекомендується уникати УФ-опромінення, відвідування солярію.

Спосіб застосування та дози

Німедар у формі гелю потрібно застосовувати зовнішньо. Попередньо рекомендується вимити та висушити поверхню шкіри, на яку буде наноситися препарат. Смужку гелю довжиною приблизно 3 см наносять на хворобливі ділянки тіла тонким шаром і трохи втирають. Використовувати фармакологічний засіб потрібно 3-4 рази на добу. Тривалість терапії визначається індивідуально, але вона повинна становити максимум 4 тижні.

Важливий контроль лікаря при призначенні препарату пацієнтам похилого віку, особливо, якщо у них є порушення функцій нирок, печінки або застійна серцева недостатність. Пацієнтам з гастродуоденальними кровотечами, виразками в стадії загострення або важкими порушеннями згортання крові Німедар варто застосовувати строго під контролем лікаря.

Не можна використовувати одночасно з іншими ліками для місцевого застосування.

Гель потрібно наносити лише на неушкоджені ділянки шкіри. Пацієнт повинен уникати потрапляння гелю в очі, на слизові оболонки. Заборонено використовувати Німедар під повітронепроникні пов'язки.

Щоб знизити ризик розвитку побічних реакцій, варто застосовувати мінімальну ефективну дозу за найменш можливої тривалості лікування.

Діти

Німедар не можна застосовувати дітям будь-якого віку.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Прийом заборонений.

Здатність впливати на швидкість реакції

Не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При нашкірному застосуванні Німедару не встановлена його взаємодія з іншими ліками. Але важливо враховувати, що при можливому надходженні в системний кровотік німесулід може підсилювати ефективність і токсичність багатьох фармакологічних засобів через витіснення з місць зв'язування з білками плазми та підвищення їх вільної фракції в крові.  Тому з підвищеною обережністю Німедар слід призначати одночасно з: антикоагулянтами, дигоксином, фенітоїном, препаратами літію, діуретиками, антигіпертензивними препаратами, іншими НПЗЗ, циклоспорином, метотрексатом, а також пероральними гіпоглікемічними засобами.

При одночасному місцевому використанні декількох НПЗЗ можливий розвиток локального подразнення (кропив'янка, почервоніння шкіри, лущення).

Глюкокортикоїди та антиревматичні засоби (наприклад, препарати золота, амінохінолони) лише посилюють протизапальний ефект Німедару.

Умови та термін зберігання

Німедар зберігається 2 роки в умовах стандартної кімнатної температури, тобто до +25 градусів.

Ціна

30 г гелю Німедар можна придбати за 66-85 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
 • Діючі речовини:
  Німесулід (Nimesulide)
 • Код АТХ:

  M02AA26

  M - Засоби, що діють на опорно-руховий апарат

  M02 - Засоби, що застосовуються місцево при суглобовому та м'язовому болю

  M02A - Препарати для місцевого застосування при больовому синдромі при захворюваннях кістково-м'язової сист

  M02AA - Нестероїдні протизапальні препарати для місцевого застосування

  M02AA26 - Німесулід