ФІЛЬТР

Пульмолор: інструкція, застосування, ціна

Пульмолор – лікарський засіб, що чинить протиалергічну, проти набрякову дію та сприяє відходженню мокроти.

Пульмолор є комбінованим препаратом, до складу якого входить амброксол гідрохлорид та лоратидин. Ефекти від застосування препарату ґрунтуються на дії його складових компонентів. Амброксол є секретолітичним засобом, що має синтетичне походження. Він сприяє відходженню мокроти, розріджує її і нормалізує рухливість миготливого епітелію. Окрім того, що препарат чинить відхаркувальну дію, він також попереджує розвиток запальних процесів в респіраторному тракті та сприяє нормалізації вироблення сурфактанту, що відповідає за захист клітин епітелію, щоб в них не проникли патогенні мікроорганізми.  

Лоратидин є протиалергічним засобом, що не чинить центральної седативної дії, а також він є вибірковим блокатором H1-гістамінних рецепторів. Він сприяє усуненню спазмів гладкої мускулатури, усуває набряки слизової носа і навколоносових пазух. Сльозотеча, нежить, почервоніння очей зменшуються під його впливом. Він захищає від виникнення дратівливого сухого кашлю, який має алергічне походження. Також він попереджує розвиток алергічних реакцій.  

Пацієнтам, у яких є гострий отит та синусит, слід комбінувати муколітичну, протиалергічну та антибактеріальну терапії. Препарат сприяє швидкому одужанню тих пацієнтів, які застосовують антибактеріальні засоби, що доводять клінічні дослідження. Препарат сприяє збільшенню концентрації антибіотиків у слизовій.   

Препарат ефективно діє проти гострих та хронічних патологій респіраторного тракту, оскільки в нього комбінований склад. Такі патології супроводжуються алергічними та спастичними проявами, порушеннями відходження густого слизу.

У разі риніту, отиту та синуситу препарат застосовують для комплексного лікування.

Препарат виготовляється у порошковій та таблетованій формі. З порошкової форми препарату готують суспензію для перорального застосування.

До складу таблетованої форми препарату входить амброксолу 60 мг та лоратадину 5 мг. Забороняється застосовувати дітям, які молодші 12-річного віку.

До складу 5 мл розчину суспензії входить 30 мг амброксолу та 5 мг ларатадину. Суспензія призначається дітям з 6-річного віку.

 Препарат добре переноситься, якщо дотримуватись усіх лікарських рекомендацій.

Іноді можуть виникати головні болі, розлади травлення, стомлюваність, збільшуватись частота серцевих скорочень.

Препарат використовують для попередження переходу захворювання у хронічну форму та для зниження ризику рецидивів.

Склад та форма випуску

діючі речовини: амброксолу гідрохлорид, лоратадин;

1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 60 мг, лоратадину 5 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, повідон, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят (тип А).

Лікарська форма:

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: плоскоциліндричні таблетки майже білого кольору з рискою з одного боку.

Упаковка:

По 10 таблеток у блістері, по 1 або 2 блістери у картонній упаковці.

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Відхаркувальні засоби, за винятком комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарату властива виражена відхаркувальна дія, завдяки якій сухий кашель пом’якшується та заспокоюється, полегшується дихання, нормалізується секреція слизу в бронхах, відходження мокротиння покращується, запалення дихальних шляхів нормалізується. Препарату властива протиексудативна дія, він сприяє зменшенню спазму гладких  бронхіальних м’язів та набряку у тканинах респіраторного тракту.

Проникність капілярів та закладеність носа зменшуються, а також послаблюється рідкий нежить, сльозотечу, свербіж носа і піднебіння, чхання та почервоніння очей завдяки дії препарату.

Одна з діючих речовин препарату, амброксол гідрохлорид,є синтетичним секретомоторним та секретолітичним засобом. Він характеризується відхаркувальним та невеликим протикашльовим ефектом.  Він забезпечує стимуляцію серозних клітин залоз бронхіальної слизової оболонки, збільшення кількості секреції слизу, що забезпечує нормалізацію порушеного співвідношення слизистої та серозної складових.

Реологічні показники мокротиння внаслідок вищевказаних факторів нормалізуються, оскільки адгезивні властивості та в’язкість мокротиння знижуються.

Рухлива активність миготливого бронхіального епітелію стимулюється препаратом завдяки попередженню його злипання та покращенню мукоциліарної евакуації мокротиння.     

Препарат сприяє збільшенню вмісту сурфактанту в легенях та попередженню його деструкції у пневмоцитах.

Функція зовнішнього дихання покращується, оскільки діюча речовина препарату ( амброксол) належить до муколітичних засобів.

Гіперреактивність бронхіальних м’язів пацієнтів, що хворіють на астму, знижується під впливом препарату.

Препарат чинить протизапальну дію, володіє антиоксидантними властивостями, покращує місцевий імунітет, поновлює природний шар сурфактанту.

Кашель та мокротиння зникають під час лікування препаратом. Швидкість зникнення кашлю та мокротиння залежить від інтенсивності лікування. Концентрація антибіотиків в легенях підвищується завдяки препарату, що сприяє покращенню перебігу захворювань респіраторного тракту у разі бактеріальних інфекцій. 

 Лоратидин є селективним блокатором периферичних H1- гістамінових рецепторів подовженої дії, які не мають центральної седативної дії.

Йому властива протиалергічна дія, а також під його впливом спазм гладкої мускулатури бронхів послаблюється , а чутливість бронхів до гістаміну зменшується. Також він сприяє усуненню сухого кашлю, який має алергічне походження, зменшенню проникності капілярів, зменшенню набряклості тканин, нежитю, чхання, сльозотечі, свербежу піднебіння та носа, почервоніння очей.

Алергічні реакції перебігають значно легше та їхній розвиток гальмується під впливом препарату. Він блокує H1-рецептори на ефекторних клітинах, пригнічуючи потік кальцію в клітини. Препарат вивільняє гістамін, пригнічує хемотаксис еозинофілів та накопичує їх у слизових оболонках.

Антигістамінна дія препарату проявляється приблизно через 1-3 години після його застосування, свого максимуму вона досягає через 8-12 годин та триває до 24 годин.

Після майже місяця застосування препарату не спостерігалось звикання.

Показання до застосування

Препарат застосовується для симптоматичної терапії, якщо є гострі та хронічні захворювання респіраторного тракту, що мають спастичний або алергічний компоненти, які пов’язані з порушеннями секреції бронхів та ослабленим просуванням слизу.

Препарат призначається у разі гострого та хронічного бронхіту, пневмонії, хронічних обструктивних захворювань легенів, станів, яким властива бронхіальна гіперреактивність.

У ЛОР-практиці для того, щоб розрідити секрет та зменшити набряки, препарат призначається у разі риніту, алергічного риніту, для комплексного лікування синуситу та отиту.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

Застосування в період вагітності та годування груддю

Досвід застосування препарату під час вагітності та лактації є недостатнім, тому в ці періоди не рекомендується застосовувати препарат.

Також препарат проникає у грудне молоко, тому під час грудного вигодовування також не рекомендується застосовувати препарат.

Передозування

Передозування препаратом може призводити до наступних симптомів: головного болю, нудоти, блювання, тахікардії, сонливості, діареї, зниження артеріального тиску.

У разі передозування призначається симптоматична та підтримуюча терапія. А також рекомендується вжити стандартні заходи, аби вивести препарат з травного тракту, який не встиг всмоктатись. Для цього необхідно промити шлунок, прийняти подрібнене активоване вугілля з водою.

Шляхом гемодіалізу вивести лоратидин неможливо, а також немає жодної інформації про те, що його можна вивести за допомогою перитонеального діалізу.

Після того, як пацієнту/ці надали невідкладну допомогу, вони повинні знаходитись під медичним наглядом.

Побічні реакції

Переважно, препарат добре переноситься, проте іноді можуть виникати наступні побічні реакції.

З боку шкіри побічні реакції можуть загрожувати алопецією.

З боку імунної системи побічні реакції проявляються реакціями гіперчутливості (висипаннями, кропив’янкою, свербежем, анафілактичними реакціями (включаючи анафілактичний шок), ангіоневротичним набряком; серйозними шкірними побічними реакціями (мультиформною еритемою, синдромом Стівенса – Джонсона, токсичним епідермальним некролізом (синдромом Лайєлла) і гострим генералізованим екзантематозним пустульозом).

З боку нервової системи побічні реакції проявляються дисгевзією (розладом смаку), запамороченнями, судомами, головним болем, нервозністю, втомою, сонливістю, безсонням.

З боку травного тракту побічні реакції проявляються  нудотою, зниженням чутливості у порожнині рота, блюванням, діареєю, диспепсією, болем у животі, сухістю у роті та горлі, закрепом, слинотечею, гастритом.

З боку дихальної системи побічні реакції проявляються ринореєю, диспное (як симптом реакції гіперчутливості).

З боку гепатобіліарної системи побічні реакції проявляються порушеннями функцій печінки.

З боку серцево-судинної системи побічні реакції проявляються тахікардією, пальпітацією.

З боку сечовидільної системи побічні реакції проявляються дизурією.

Також побічні реакції загрожують загальними розладами: лихоманкою, збільшенням маси тіла, посиленням апетиту, реакціями з боку слизових оболонок.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначається дітям, які досягли 12-річного віку та дорослим. Препарат приймається перорально. Рекомендоване дозування становить 1 таблетку двічі на добу.

Препарат приймається після прийому їжі та запивається необхідною кількістю рідини.

Тривалість курсу лікування становить до 2 тижнів. Якщо через 2 тижні симптоми не зникають та/або виникає посилення цих симптомів, то слід звернутись до лікаря та проконсультуватись.

Також варто пам’ятати, що препарат довше 4-5 днів не варто застосовувати, попередньо не проконсультувавшись з лікарем.

Діти: препарат протипоказаний дітям, які не досягли 12-річного віку.

Особливості застосування

Перш ніж проводити шкірні проби на реактивність, необхідно припинити застосовувати препарат за 2 доби до процедури.

Окремо повідомлялось про те, що у деяких пацієнтів проявлялись тяжкі реакції з боку шкіри, такі шкірні реакції проявляються мультиформною еритемою, токсичним епідермальним некролізом, синдромом Стівенса-Джонсона, гострим генералізованим екзантематозним пустульозом. Ці реакції проявлялись одночасно з застосуванням препарату та співпали з часом лікування.

Переважно ці реакції пояснюються складним перебігом основного захворювання та комбінацією з іншими засобами.

Якщо синдром Стівенса – Джонсона та Лайєлла є на початковій стадії, то пацієнти можуть відчувати неспецифічні симптоми, які нагадують початок розвитку грипу, тобто ломоту в тілі, пропасницю, риніт, біль у горлі, кашель.

Буде помилкою у разі появи вищевказаних симптомів застосовувати для симптоматичного лікування засоби проти застуди та кашлю.

 Тому якщо з’явились нові ураження слизових оболонок або шкіри, слід негайно звернутись до лікаря за допомогою та консультацією, а також припинити застосування препарату.

Препарат може впливати на секрецію слизу, посилюючи її, тому препарат потрібно приймати з особливою обережністю, якщо є порушення моторики бронхів, а також якщо секреція слизу є посиленою. Це, наприклад, стосується рідкісного захворювання, яке називається первинною циліарною дискінезією.

Якщо функція нирок у пацієнтів порушена, або у них спостерігається тяжкий ступінь недостатності печінки, то препарат приймається максимально обережно ( наприклад, варто збільшити інтервал між застосуваннями або ж варто зменшити дозу). Якщо у пацієнтів є тяжка недостатність нирок, то в цьому разі накопичуються метаболіти, процес утворення яких відбувається в печінці.

Препарат також містить допоміжні речовини, на які потрібно звернути увагу перед застосуванням препарату.

До складу препарату входить лактоза, тому якщо у пацієнтів є встановлена непереносимість певних цукрів, то перед застосуванням цього препарату слід обов’язково проконсультуватись з лікарем.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Антибіотики в комбінації з препаратом мають перевагу, оскільки препарат сприяє підвищенню їх концентрації у легенях, а це робить перебіг захворювань респіраторного тракту у разі бактеріальних інфекцій легшим.

Вживати алкоголь під час лікування препаратом забороняється.

Протикашльові засоби, які ускладнюють виведення мокротиння,  одночасно з препаратом приймати забороняється.

Інгібітори CYP3A4 або CYP2D6 у разі взаємодії з препаратом підвищують рівні лоратадину, що може підвищувати частоту виникнення побічних реакцій.

Кетоконазол, еритроміцин, циметидин в комбінації з препаратом підвищують концентрацію лоратидину в плазмі крові, але при цьому не спостерігалось клінічно значущих змін ( в т.ч. ЕКГ).

Стосовно інших взаємодій препарату інформації немає.

Здатність впливати на швидкість реакції 

Вважається, що препарат не має значного впливу на швидкість реакції під час керування автомобілем, іншими транспортними засобами та механізмами. Однак, пацієнтам слід бути проінформованими щодо дуже рідкісних випадків, які можуть виникати. Іноді у пацієнтів, які проходять лікування препаратом, може з’являтись сонливість, що безпосередньо впливає на швидкість реакції та здатність керувати автотранспортом та механізмами.

Термін придатності

Препарат придатний до використання впродовж 3 років від дати виготовлення.

Умови зберігання

Препарат зберігається в оригінальній упаковці у місці, яке недоступне для дітей, де температура повітря не перевищує 25 °С.

Ціна

Середня ціна на препарат в Україні становить 52 гривні. Препарат відпускається без рецепту.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Сава Хелскеа ЛТД
  • Діючі речовини:
    Амброксол гідрохлорид (Ambroxol)
  • Код АТХ:

    R05C

    R - Засоби, що діють на респіраторну систему

    R05 - Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях

    R05C - Відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, які містять протикашльові засоби