ФІЛЬТР

Вентер : інструкція, застосування, ціна

Вентер – препарат, що застосовується у цілях лікування та профілактики ушкоджень та захворювань шлунково-кишкового тракту.

Склад і форма випуску

діюча речовина: сукральфат;

1 таблетка містить 1 г сукральфату;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат.

Лікарська форма:

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: білі, овальні таблетки з насічкою з обох боків.

Упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 5 блістерів у картонній коробці.

Фармакотерапевтична група:

Засоби для лікування пептичної виразки та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Діюча речовина препарату є аніонним сульфатованим дисахаридом, до складу якого входять алюміній гідроксид та сульфат сахарози. Загоєння виразок прискорюється під впливом діючої речовини препарату, а також вона запобігає повторному виникненню виразок та не виявляє системної дії.

З білками некротичної тканини у ділянці виразки зв’язується діюча речовина препарату, що призводить до утворення захисного покриття, спричиняючи зниження дії солей жовчі, шлункового соку, пепсину на тканини, які були уражені. Активність пепсину знижується до 30 % завдяки діючій речовині препарату.

Лікування виразок шлунку та дванадцятипалої кишки прискорюється завдяки діючій речовині препарату, що призводить до усунення запалень незначного та помірного характеру у стравоході. Діюча речовина запобігає повторному виникненню та утворенню виразок, які виникають через стрес, а також не дає фосфатам поглинатись зі ШКТ.

Фармакокінетика.

Всмоктується менше п’яти відсотків діючої речовини препарату, тому препарат не демонструє системних впливів. Також абсорбується 0,005 % алюмінію,який входить до складу препарату. Та частина препарату, яка абсорбувалась, виводиться нирками. Основна частина препарату, яка була введена, виводиться у незміненому вигляді з калом, не засвоюючись.

Показання до застосування

Препарат призначається у разі пептичної виразки шлунку та дванадцятипалої кишки у складі комплексного лікування та з метою профілактики рецидиву. Препарат застосовується у разі ушкоджень слизової оболонки ШКТ, які були викликані стресом або прийомом нестероїдних протизапальних препаратів, з метою профілактики та лікування. Препарат призначають у цілях лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, а також для лікування пацієнтів, які хворіють на уремію та проходять діаліз, з метою зниження гіперфосфатемії.

Протипоказання

  • Гіперчутливість до сукральфату або до інших компонентів препарату.
  • Тяжка ниркова недостатність.
  • Хвороба Альцгеймера, звичайний закреп, хронічна діарея, тяжкий біль у животі неуточненого генезу, гіпофосфатемія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Під час лікування препаратом антациди призначаються, але потрібно приймати їх щонайменше за 30 хвилин до або через 30 хвилин після прийому цього препарату.

Алюміній може накопичуватись в організмі певних пацієнтів, у яких здатність виводити алюміній знижена, внаслідок застосування ліків, до складу яких він входить ( наприклад, алюміній входить до складу антацидів).

Засвоєння деяких ліків (стосується, зокрема, тетрацикліну, циметидину, ранітидину, фторохінолонів, дигоксину, теофіліну пролонгованої дії, варфарину, кетоконазолу, L-тироксину, хінідину і фенітоїну) може зменшуватись під впливом діючої речовини препарату. Тому описані лікарські засоби слід застосовувати щонайменше за дві години до застосування цього препарату.

З певними білками, які містяться у продуктах харчування чи інших лікарських засобах, може зв’язуватись діюча речовина препарату. Тому у пацієнтів, яким властиве сповільнене випорожнення шлунку, та хворих, які проходять процес годування через назогастральний зонд, може утворитись безоар. Пацієнтам, які приймають їжу через назогастральний зонд, слід вводити цей препарат окремо від їжі та інших ліків.

Якщо застосовувати алюмінію гідроксид одночасно з цитратами, це може підвищувати рівні алюмінію, що особливо стосується пацієнтів, у яких є ниркова недостатність.

Особливості застосування

Адсорбція незначної кількості алюмінію, що входить до складу цього препарату, відбувається  в шлунку чи кишечнику. Якщо нирки функціонують нормально, то діюча речовина препарату добре виводиться, якщо ж спостерігаються тяжкі порушення функцій нирок – діюча речовина може накопичуватись.

Якщо одночасно застосовувати препарат разом з іншими ліками, до складу яких входить алюміній ( стосується, зокрема, певних антацидів), то ризик його накопичення збільшується. Акумульований алюміній може проявляти токсичну дію.

Алюмінію гідроксид може викликати закреп, що може стати причиною виникнення або ускладнення обструкції кишечнику та кишкової непрохідності.

Пацієнтам з порфірією, які проходять гемодіаліз, слід проявити максимальну обережність, адже алюмінію гідроксид може бути небезпечним для таких пацієнтів.

Застосування у період вагітності та годування груддю

Якщо вагітна чи годуюча грудьми жінка застосовує препарат, то чи він загрожує здоров’ю немовляти – немає даних, оскільки не проводились клінічні дослідження на цю тему. Внаслідок цих факторів призначати препарат дозволяється лише у разі, якщо ймовірна користь для жінки у ці періоди  перевищує ймовірний ризик для немовляти.

Варто взяти до уваги, що іони алюмінію часто стають причиною закрепів та погіршення їх перебігу, які часто виникають в період вагітності. Тому не варто застосовувати препарат тривало та не слід перевищувати його дози.

Немає інформації щодо того, чи проникає діюча речовина препарату у грудне молоко, тому у період лактації його слід призначати дуже обережно.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Пацієнти повинні бути попереджені, що у них можуть виникати запаморочення, вертиго, сонливість, що впливають на швидкість психомоторних реакцій, а це може становити загрозу для життя та здоров’я самого пацієнта та оточуючих під час керування автомобілем чи механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначається внутрішньо дітям, які досягли 14-річного віку, та дорослим. Препарат приймається натще за 30-60 хвилин до їжі. Дозволяється ковтати таблетки цілими, їх потрібно запити водою або ж можна розчинити у половині склянки води та випити.

Пептичні виразки шлунка або дванадцятипалої кишки.

Призначається одна таблетка чотири рази на добу: перед кожним основним прийомом їжі по одній таблетці та одна таблетка перед тим, як йти спати.

Іноді лікар призначає по дві таблетки двічі на добу. Тип та перебіг захворювання допомагають лікареві визначити курс лікування. Виразка, в середньому, лікується за чотири-шість тижнів. Якщо є необхідність, то лікування може бути продовжене, проте не довше, ніж на дванадцять тижнів.

 Застосовувати препарат слід чотири-вісім тижнів або до моменту загоювання виразки, що мають підтвердити дослідження.

Профілактика рецидиву Helicobacter pylori – негативної виразки дванадцятипалої кишки.

Призначається одна таблетка двічі на добу. Після загоєння виразки препарат слід застосовувати протягом чотирьох-восьми тижнів.

Профілактика та лікування стресових виразок.

Призначається одна таблетка шість разів на добу. Максимально на добу можна прийняти вісім таблеток ( 8 г діючої речовини). Безпечно можна застосовувати препарат впродовж 14 днів.

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

Призначають одну таблетку чотири рази на добу: одна таблетка перед кожним основним прийомом їжі та одна таблетка перед тим, як піти спати. Лікування триває до дванадцяти тижнів.

Гіперфосфатемія.

Призначають одну таблетку чотири рази на добу: одна таблетка перед кожним основним прийомом їжі та одна таблетка перед тим, як піти спати. Можна зменшити щоденну дозу. Препарат застосовується короткочасно. Лікар визначає, скільки має тривати лікування.

Пацієнти з нирковою недостатністю.

Коригувати дозу не потрібно. Пацієнти, які хворіють на ниркову недостатність або перебувають на діалізі, застосовувати препарат можуть лише короткотривало, оскільки існує ризик того, що алюміній накопичуватиметься у їхньому організмі.

Діти.

Препарат застосовується у лікуванні дітей після досягнення ними 14-річного віку.

Передозування

Переважно великі дози препарату є малотоксичними, але надходили повідомлення, що у пацієнтів виникали нудота, біль у шлунку, блювання. Призначається симптоматична терапія.

Якщо тривало застосовувати великі дози препарату, то алюміній може накопичуватись в організмі, особливо це стосується пацієнтів, у яких функція нирок пригнічена. Алюміній може проявляти токсичний вплив, спричиняючи енцефалопатію (дизартрію, апраксію, міоклонус, деменцію, судоми, у тяжких випадках – кому та летальний наслідок) та остеомаляцію (біль, патологічні переломи та деформацію кісток).

У разі передозування слід відмінити прийом препарату, здійснити проведення мікрофільтрації діалізату, застосувати ліки, які сприяють виведенню алюмінію з тканин організму та підвищенню його рівня у сироватці крові (зокрема, стосується дефероксаміну). З сироватки крові методом гемодіалізу, гемофільтрації або перитонеального діалізу можна вивести алюміній.

Побічні реакції

Побічні реакції загрожують вертиго, запамороченням, сонливістю, закрепом, діареєю, нудотою, блюванням, метеоризмом, сухістю у роті, безоаром, висипом, кропив’янкою, свербежем, болем у нижній частині спини.

Рівень алюмінію у пацієнтів, які мають ниркову недостатність, може підвищуватись. Виникає ймовірність розвитку його токсичних ефектів ( наприклад, енцефалопатія).

У разі тривалого застосування препарату чи прийому високих доз вміст фосфору в організмі може зменшуватись. Якщо у пацієнтів у раціоні низький вміст фосфору, то навіть звичайні дози препарату можуть зменшити вміст фосфору в організмі. Препарат посилює процеси резорбції у кістках, може виникнути гіперкальціурія, остеомаляція.

Якщо пацієнти, які мають ниркову недостатність, тривало застосовують високі дози солей алюмінію, то у них може розвинутись деменція, мікроцитарна анемія або може погіршитись  перебіг остеомаляції, індукованої діалізом.

Пацієнтам з порфірією, які проходять процедуру гемодіалізу, слід бути дуже обережними, оскільки алюмінію хлорид може бути небезпечним для них.

Термін придатності

Препарат зберігається 3 роки.

Умови зберігання

Температурні умови зберігання не повинні перевищувати 25 °С. Зберігати препарат потрібно подалі від дітей у сухих місцях в оригінальному упакуванні.

Ціна

Середня ціна на препарат – 190 гривень. Відпускається препарат за рецептом.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    КРКА, д.д. Ново мєсто, Словенія
  • Діючі речовини:
    Сукрульфат
  • Код АТХ:

    A02BX02

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A02 - Препарати для лікування кислотозалежних захворювань

    A02B - Противиразкові препарати та препарати для лікування гастроезофагеального рефлюксу

    A02BX - Інші препарати для лікування пептичної виразки і гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

    A02BX02 - Сукралфат