ФІЛЬТР

Вентолін Небули: інструкція, застосування, ціна

Вентолін Небули – лікарський засіб для інгаляційного застосування. Препарат вдихається через рот за допомогою небулайзера. Використовується для лікування бронхіальної астми та хронічного обструктивного бронхіту.

Полегшення від застосування препарату настає протягом 5 хвилин після інгаляції та триває орієнтовно 4 години.

Вентолін Небули бажано використовувати під наглядом лікаря у приміщенні, оснащеному системою вентиляції.

Склад і форма випуску

діюча речовина: сальбутамол;

1 доза (2,5 мл) препарату містить 2,5 мг сальбутамолу (у формі сальбутамолу сульфату);

допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота сірчана розведена, вода очищена.

Лікарська форма. Розчин для інгаляцій.

Упаковка: по 2,5 мл у небулі; по 10 небул у пакетику з алюмінієвої фольги; по 4 пакетики у картонній упаковці.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від безбарвного до блідо-жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група

Засоби для лікування обструктивних захворювань дихальних шляхів.Адренергічні препарати для інгаляційного застосування. Селективні агоністи бета2-адренорецепторів. Сальбутамол. 

Показання до застосування

Розчин для інгаляцій використовується дорослими пацієнтами та дітьми, віком від чотирьох років. Препарат показаний для ефективного та швидкого усунення запальних нападів бронхіальної астми, а також для терапії хронічного обструктивного бронхіту, у випадку, якщо традиційна терапія не продемонструвала позитивних результатів.

Протипоказання

Серед протипоказань – гіперчутливість в анамнезі до будь-якого компонента препарату.

Препарат не використовують для тимчасового зупинення неускладнених передчасних пологів чи загрози викидня.  Лікарські форми сальбутамолу не призначені для внутрішньовенного введення.

Спосіб застосування та дози

Виключно для інгаляційного використання. Розчин не вводиться перорально та не застосовується у вигляді ін’єкції.

Вентолін Небули вдихають через рот, за допомогою приладу для транспортування лікарського засобу безпосередньо в легені пацієнта (небулайзера). При перших застосуваннях речовини, рекомендується супровід та контроль лікаря.

Інколи у пацієнтів, які проходять курс лікування препаратом, трапляється додаткова потреба в бета2-агоністах. Це може бути ознакою відхилень в терапії та сигналом про загострення астми. В такому випадку, режим лікування переглядають, можливе призначення супутньої терапії глюкокортикостероїдами.

Дорослі та пацієнти літнього віку.

Ефективна початкова доза для інгаляцій - 2,5 мг сальбутамолу 4 рази на добу. В окремих випадках дозування може наблизитися до 5 мг препарату. Загострена обструкція дихальних шляхів вимагає збільшення дози до 40 мг на добу. Однак пацієнти з ускладненнями повинні отримати лікування в стаціонарних умовах під наглядом медпрацівників.

Діти віком від 12 років.

Пацієнти від 12 років, приймають такі ж дози, які дорослі.

Діти від 4-11 років

Ефективна початкова доза для інгаляцій - 2,5 мг сальбутамолу 4 рази на добу. В окремих випадках, дозування може бути збільшене під наглядом лікаря.

Діти до 4 років

Дітям до 4 років показані альтернативні форми лікарського засобу.

Ефективність та користь від інгаляцій для немовлят до 18 місяців не встановлена.

Через можливість дефіциту кисню (транзиторна гіпоксемія), важливо передбачити його додаткове постачання.

Вентолін Небули не розводять з іншими речовинами, однак, у разі, довготривалих інгаляцій (більше, ніж 10 хвилин), вміст небули розбавляється стерильним фізіологічним розчином.

Інгаляція проводиться за допомогою маски на обличчя, ендотрахіальної трубки або Т-подібного розгалужувача. Приміщення в якому відбуваються інгаляції слід систематично провітрювати. Якщо з’являється ймовірність виникнення гіпоксії через гіповентиляцію повітря, варто збагатити його додатковим киснем.

Протипоказано самостійно регулювати дозу та частоту прийому препарату. Надмірне використання Вентолін Небули загрожує загостренням побічних реакцій. Якщо прогнозоване покращення стану не спостерігається, слід проконсультуватися із лікарем.

Інструкція для використання Вентолін Небули

  1. Перед застосуванням відкрийте алюмінієвий пакет з небулами.
  2. Вийміть небули.
  3. Одну стрічку небул візьміть в одну руку, крайню небулу затисніть вільною рукою.
  4. Щоб від’єднати крайню небулу від інших – поверніть її вниз та відтягніть від себе.
  5. Інші небули варто повернути в алюмінієвий пакет, який закривається та поміщається назад в упаковку.
  6. Щоб відкрити небулу – тримайте її за верхівку та покрутіть нижній край.
  7. Відкритий край перехіліть в ємність небулайзера. Повільно стисніть небулу, таким чином вміст потрапить в небулайзер.
  8. Згідно з інструкцією до застосування небулайзера, підготуйте препарат до використання.

Кожне застосування препарату, передбачає використання нової небули. Відкривати небули варто тільки перед інгаляціями. Весь розчин, що залишається після процедури – не використовується повторно; залишки утилізовують.

Особливості застосування

Виключно для інгаляційного використання. Розчин не вводиться перорально та не застосовується у вигляді ін’єкції.

Терапія бронхіальної астми проводиться відповідно до заздалегідь узгодженої поетапної програми. Перед призначенням лікуванням – пацієнт проходить відповідні функціональні клінічні тести, які визначають стан легень.

При надмірному використанні короткодіючих інгаляційних бета2-агоністів можливе загострення бронхіальної астми. В такому разі можливе призначення іншого методу лікування.

Якщо стан пацієнта з бронхіальною астмою різко погіршується — необхідно збільшити кількість кортикостероїдів та постійно контролювати максимальну швидкість видиху. Різке погіршення стану при бронхіальній астмі є загрозою для життя пацієнта та вимагає негайної терапії

Якщо пацієнт використовує препарат в домашніх умовах, слід пам’ятати про заборону самостійно корегувати дозу та частоту прийому Вентолін Небули. При відсутності клінічних покращень та бажанні змінити спосіб приймання препарату, слід негайно звернутися за медичною консультацією.

Якщо пацієнти раніше отримали інші симпатоміметики, Вентолін Небули призначають з обережністю, адже їх спільне використання може негативно вплинути на серцево-судинну систему (ішемія міокарда). Якщо використання сальбутамолу спричиняє біль в грудях чи задишку – варто звернутися до лікаря, адже ці симптоми свідчать як про загострення захворювань дихальної системи, так і про хвороби серця. Пацієнти з серцевою недостатністю, хворобами судин, ішемічною хворобою чи аритмією повинні проводити лікування під наглядом лікарів.

При збільшенні гормонів щитоподібної залози, сальбутамол використовується з обережністю.

Комбінація сальбутамолу та іпратропіуму броміду може спричинити закритокутову глаукому. Варто уникати поєднання розчину з антихолінергічними препаратами, які приймаються за допомогою небулізації. Пацієнтів слід попередити про небезпеку потрапляння розпилюваного аерозолю в очі.

Наслідком прийому бета2-агоністами може бути гостра форма гіпокаліємії, яка часто викликана суміжним використанням стероїдів чи діуретиків. В такому разі варто контролювати концентрацію калію в крові пацієнта.

Часто спостерігається бронхоспазм, який супроводжується хрипами свистячого характеру. В таких випадках призначаються альтернативні форми препарату, використання інгаляцій припиняють.

Вентолін Небули здатний підвищувати концентрації цукру в організмі пацієнта. Хворі з цукровим діабетом повинні отримати консультацію в лікаря, адже існують випадку загострення кетоацидозу в окремих групах хворих, які приймали даний препарат.

Даних про вплив на реакції при управлінні транспортом — немає. Якщо у пацієнта виявляються індивідуальні побічні реакції, пов’язанні з порушенням ЦНС – варто утриматися від роботи зі складними механізмами та обмежити час управління транспортом.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Вагітним жінкам сальбутамол призначають тільки після зваження всіх потенційних ризиків для плоду. Якщо користь для матері перевищує ці дані – препарат використовують в мінімальних дозах.

Існують поодинокі повідомлення про те, що діти, чиї матері використовували для лікування Вентолін Небули, народжувалися з аномаліями, серед яких дефекти кінцівок, розщелина піднебіння. Однак досі не встановлено, що саме застосування сальбутамолу є однозначною причиною цих дефектів.

Період грудного вигодовування.

Активні компоненти Вентолін Небули здатні просочуватися в грудне молоко матері, однак точних даних про його вплив на новонароджених немає.

Передозування

Серед ознак передозування:

Найпоширенішими ознаками передозування сальбутамолу є перехідні зміни, спричинені бета-агоністами: гіперактивність пацієнта, виникнення тахікардії, тремору та метаболічних порушень (гіпокаліємія та лактоацидоз).

При виявленні передозування короткодіючими бета2-агоністами можливий лактоацитоз. Рекомендується аналіз лактату в крові.

При виявленні передозування сальбутамолом, є ризик виникнення гіпокаліємії. Рекомендується аналіз калію в крові.

У разі тахіпное, варто моніторити метаболічний ацидоз, навіть якщо у пацієнтів спостерігається усунення симптомів бронхоспазму.

Побічні реакції

Частота побічних реакцій сформована на основі спонтанних повідомлень від пацієнтів.

Зі сторони імунної системи.

Вкрай рідко:надмірна чутливість, зокрема набряк підшкірної або підслизової клітковини (АН), кропив’янка, порушення функцій бронхів, гіпотонія, колапс.

Зі сторони метаболізму.

Рідко: зниження концентрації калію.

Частота невстановлена: молочнокислий ацидоз.

Неврологічні порушення.

Часто: головний біль, тремор.

Вкрай рідко: підвищена активність.

Кардіальні розлади.

Часто: тахікардія.

Рідко: інтенсивне серцебиття.

Вкрай рідко: порушення серцевого ритму.

Частота невстановлена: ішемічна хвороба серця.

Зі сторони судин.

Рідко: погіршення судинного опору.

Зі сторони органів дихання, дихальної системи та органів грудної клітини.

Вкрай рідко: бронхоспазм.

Зі сторони ШКТ.

Рідко: ураження слизових оболонок глотки та порожнини рота.

Зі сторони опорно-рухового апарату.

Рідко: судоми м’яз.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Діючі компоненти Вентолін Небули (сальбутамол) не використовується одночасно з неселективними бета-адреноблокаторами (пропранолол).

Пацієнти, які здійснюють лікування інгібіторами МАО, можуть використовувати сальбутамол для суміжної терапії.

Умови та термін зберігання

В запакованому вигляді, Вентолін Небули зберігається 3 роки. Після відкриття пакету та вилучення з фольги – 3 місяці.

Умови зберігання. Вентолін Небули зберігати у місці недоступному для дітей, при температурі, яка не перевищує 30°C. Відкритий пакетик з алюмінієвої фольги зберігати у захищеному від світла місці при температурі, яка не перевищує 30°C.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Меркле ГмбХ для "ратіофарм ГмбХ", Німеччина
  • Діючі речовини:
    Сальбутамол (Salbutamoli)
  • Код АТХ:

    R03AC02

    R - Засоби, що діють на респіраторну систему

    R03 - Засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів

    R03A - Адренергічні препарати для інгаляційного застосування

    R03AC - Селективні агоністи бета-2-адренорецепторів

    R03AC02 - Сальбутамол