ФІЛЬТР

Віданол: інструкція, застосування, ціна

Віданол – лікарський засіб, який використовується для зупинки кровотеч.

Діючий компонент препарату – транексамова кислота – антигеморагічний засіб, інгібітор фібринолізу, який нормалізує кровопостачання та зменшує ризик прояву кисневого голодування. Транексамова кислота ефективно перетворює плазміноген у плазмін, а високі дози препарату роблять його неконкурентним інгібітором плазміну.  Якщо порівнювати діючий компонент з аналогічними засобами, виявляється, що транексамова кислота володіє ширшим антифібринолітичним ефектом, перевищуючи дію амінокапронової кислоти.

Серед інших властивостей транексамової кислоти - її здатність пригнічувати утворення біогенних активних поліпептидів, в тому числі кінінів, які сприяють запальним реакціям та алергіям. Таким чином препарат використовується не тільки для зупинення кровотеч при патологічних станах чи операційних втручаннях, але й для усунення запалень та/або алергічних реакцій.

Склад і форма випуску

діюча речовина: транексамова кислота (tranexamic acid);

1 таблетка містить транексамової кислоти 500 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, повідон К30, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат, покриття Colorcoat FC4S біле: гідроксипропілметилцелюлоза, діетилфталат, олія рицинова, гідрогенізований порошок, кислота стеаринова, тальк, титану діоксид (Е171).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою білого кольору, гладенькі з обох боків. Фармакотерапевтична група: антигеморагічні засоби. Інгібітори фібринолізу.  

Показання до застосування

Препарат використовується для:

  • нетривалої терапії кровотеч та для запобігання виникненню кровотеч при фібринолізі чи фібриногенолізі;
  • лікування локального фібринолізу, зумовленого простатектомією або хірургічним втручанням на сечовий міхур, менорагією, носовою кровотечею, конізацією шийки матки, посттравматичною гіфемою;
  • лікування спадкового ангіоневротичного набряку;
  • ліквідації рясних кровотеч при видаленні зубів в пацієнтів з гемофілією.

Протипоказання

Препарат не використовується для пацієнтів з:

  • підвищеною чутливістю до транексамової кислоти або до інших компонентів лікарського засобу;
  • нирковою недостатністю тяжкого ступеня (через високий ризик кумуляції);
  • гострими тромбоемболічними захворюваннями;
  • артеріальними чи венозними тромбозами в анамнезі;
  • фібринолітичними станами, які виникли внаслідок коагулопатії виснаження;
  • судомами в анамнезі.

Спосіб застосування та дози

Для лікування дорослих пацієнтів Віданол використовується внутрішньо, прийом їжі не впливає на ефективність активних компонентів препарату.

Для терапії локального фібринолізу: застосовується 15-25 мг/кг, що є еквівалентом 2-3 таблеткам препарату (по 500 мг). Препарат використовувати 2-3 рази на день, в залежності від призначеної дози препарату.

У разі видалення передміхурової залози (простатектомії) для лікування та запобігань геморагіям, а також перед та після хірургічних втручань транексамова кислота використовується у вигляді ін’єкцій. Далі лікування продовжується медикаментозним способом. Пацієнти приймають 1-2 таблетки препарату три-чотири рази на день. Лікування триває до усунення симптомів макроскопічної гематурії.

При надто тривалих та сильних менструальних кровотечах (менорагії): застосовувати 1 г препарату (2 таблетки) три рази протягом доби. Курс лікування не повинен перевищувати чотири дні застосування препарату. Якщо таке дозування не продемонструвало бажаних результатів, можливо збільшувати дозування до 4 г препарату (8 таблеток) протягом доби. Лікування розпочинається тільки в разі призначення спеціальної терапії лікарем. Не варто розпочинати лікування самостійно перед початком менструальної кровотечі

При періодичних носових кровотечах рекомендовано 1 г препарату (2 таблетки) три рази на день. Як правило, лікування триває до одного тижня.

При конізації шийки матки: застосовується 1,5 г препарату (3 таблетки) три рази на день.

При посттравматичній гіфемі: застосовується 1,5 г препарату (2-3 таблетки) три рази на день.

При спадковому ангіоневротичному набряку: пацієнти можуть розпочати лікування із 1,5 г препарату (2-3 таблетки) три рази на добу. Для пацієнтів із загостренням стану рекомендується довготривала терапія, узгоджена із лікарем. В такому разі препарат використовується до усунення симптомів, в залежності до перебігу хвороби.

У разі видалення зуба у пацієнтів з гемофілією рекомендується прийом 25 мг/кг (3 таблетки) з інтервалом у 8 годин.

Застосування для хворих із нирковою недостатністю.

Для пацієнтів із порушеною функцією нирок, варто подбати про корекцію доз транексамової кислоти. Пацієнти з легкими та помірними порушеннями повинні отримати дозування, які відповідатимуть рекомендованим щодо рівня креатиніну плазми. Так при креатиніні 120-249 мкмоль/л – пероральна доза препарату становить 15 мг/кг маси тіла. Препарат використовується два рази на добу. При сироватковому креатиніні 250-500 мкмоль/л – препарат використовується один раз на добу в дозі 15 мг/кг маси тіла пацієнта. Не перевищувати зазначені дози!

Застосування для пацієнтів літнього віку.

Якщо у пацієнтів цієї групи не зафіксовані попередні порушення роботи нирок – особлива корекція дозування не проводиться.

Застосування для дітей.

Виданол – лікарський засіб, який призначається виключно для пацієнтів дорослого віку, оскільки попередній клінічний досвід застосування транексамової кислоти для пацієнтів неповнолітнього віку відсутній.

Пацієнти від 15 років можуть приймати препарат в орієнтовному дозуванні 25 мг/кг. Однак безпека та ефективність такого застосування не підтверджена, а попередні дані систематичного використання обмежені.

Особливості застосування

Якщо під час лікування проявляється гематурія, викликана неправильним функціонуванням нирок (в тому числі під час гемофілії), існує ймовірність розвитку механічної анурії, яка утворюється внаслідок скупчення кров’яних згустків у сечовивідних шляхах.

Пацієнти з генетичним ангіоневротичним набряком, яким призначається тривале лікування повинні отримати попередній аналіз роботи печінки та зору. Довготривала терапія Виданолом потребує постійного контролю за гостротою зору, тиском ока, полем зору та функцією печінки (пацієнту пропонуються спеціальні печінкові тести).

Транексамова кислота не призначається для жінок з нерегулярними менструальними кровотечами, які не отримали встановленої причини такого відхилення. Після повної діагностики та встановлення діагнозу менорагії, пацієнтки можуть отримувати 1 г препарату одноразово. Якщо таке дозування не знижує інтенсивність менструальних кровотеч, варто отримати призначення на альтернативну терапію.

Пероральні контрацептиви в комбінації з транексамовою кислотою провокують розвиток тромбозу. При одночасному прийомі препаратів рекомендується проявляти особливу обережність та повідомляти лікарю про будь-які побічні реакції.

Пацієнти, в анамнезі яких виявлено тромбоемболічні ускладнення, застосовують Віданол тільки в разі прямого медичного призначення. Курс лікування варто проходити під наглядом лікарів, які зможуть надати професійну допомогу при розвитку серйозних відхилень.

Пацієнти з ураженням нирок повинні отримати нижчі дози препарату. Рекомендується уникати використання для пацієнтів з ДВЗ-синдромом.

Транексамова кислота може бути причиною порушень зору. При перших ознаках, які свідчать про втрату гостроти зору, збільшення внутрішньоочного тиску, тощо – варто припинити використання лікарського засобу.

Діти до 15 років не застосовують лікарський засіб.

Невідомо, чи може препарат вплинути на швидкість реакцій при управлінні складними механізмами, в тому числі автотранспортом.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Застосування транексамової кислоти в період вагітності.

Діючий компонент Віданолу здатний проникати через плаценту. Попри те, що клінічні експерименти не виявили прямої тератогенної дії та потенційної шкоди для розвитку плоду, однак, щоб уникнути ризику, варто дотримуватися загальних рекомендацій. Зокрема, розпочинати лікування тільки в тому разі, якщо користь для матері буде вищою, аніж шкода для плоду/новонародженого.

Застосування транексамової кислоти в період годування груддю.

Транексамова кислота може проникати у молоко жінки, яка здійснює годування груддю. Концентрація діючої речовини – 1/100 від концентрації в плазмі крові. Антифібринолітичний ефект малоймовірний, однак рекомендується утримуватися від використання Віданолу в період грудного вигодовування.

Передозування

Серед виражених симптомів передозування: нудота, блювання, больові відчуття в животі, ортостатичні реакції або гіпотензія. Пацієнти з відповідними передумовами можуть піддатися ризику тромбозу.

Для лікування передозування рекомендується: 

  • стимулювати блювання;
  • здійснити промивання шлунка;
  • використати активоване вугілля.

Забезпечити пацієнта достатньою кількістю рідини, щоб активізувати ниркову екскрецію.

Лікування направлене на зняття симптомів передозування. Якщо виникає потреба, можливо застосувати антикоагулянтну терапію.

Побічні реакції

Використовуючи препарат, існує ризик виникнення реакцій гіперчутливості (анафілаксія);  порушення зору (порушення сприйняття кольорів та відтінків, оклюзія центральної артерії сітківки); тромбоемболічні ускладнення, тромбоз та інші ураження судин; порушення травної системи (нудота, діарея, блювання, розлади травлення); алергічні реакції.

Здебільшого симптоми є дозозалежними та зникають з їх зменшенням.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Клінічно значущих взаємодій не спостерігалося.

Комбінація із антикогулянтами потребує ретельного контролю.  Комбінація з хлорпромазином не рекомендована (особливо слід уникати такого поєднання при субарахноїдальному крововиливі).

Транексамова кислота може уповільнювати тромболітичну терапію.

Умови та термін зберігання

Препарат придатний до вживання протягом трьох років.

Рекомендована температура зберігання не повинна перевищувати 25ºС. Зберігати в місці, захищеному від дітей.  

  • Виробник:
    ТОВ "Кусум Фарм", Україна
  • Діючі речовини:
    Транексамова кислота
  • Код АТХ:

    B02AA02

    B - Засоби, що діють на систему крові і гемопоез

    B02 - Антигеморагічні засоби

    B02A - Інгібітори фібринолізу

    B02AA - Амінокислоти

    B02AA02 - Транексамова кислота