ФІЛЬТР

Ацетал : інструкція, застосування, ціна

Ацетал – препарат для зменшення в’язкості мокротиння та полегшення його відходження.

Склад і форма випуску

діюча речовина: 1 таблетка містить ацетилцистеїну 600 мг;

допоміжні речовини: кислота винна, кислота лимонна, аспартам (Е 951), сахарин натрію, лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, магнію стеарат, поліетиленгліколь, кремнію діоксид колоїдний безводний, олія м’яти перцевої.

Лікарська форма:

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, подовженої форми, з двоопуклою поверхнею, з рискою, з запахом м’яти.

Упаковка:

Таблетки по 600 мг № 10 (10×1), № 20 (10×2) у блістерах у коробці.

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються у разі кашлю та застудних захворювань. Муколітичні засоби. Ацетилцистеїн. Код АТХ R05С В01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. 

Діюча речовина препарату володіє муколітичними, відхаркувальними властивостями. Вона призводить до розрідження мокротиння у разі захворювань системи дихання, які супроводжуються появою густого слизу. Діюча речовина препарату – це похідне амінокислоти цистеїн.

Хімічну природу має муколітичний ефект препарату. Діюча речовина призводить до розриву дисульфідних зв’язків кислих мукополісахаридів завдяки наявності вільної сульфгідрильної групи, що деполімеризує мукопротеїди мокротиння та зменшує в’язкість слизу. Вона полегшує відхаркування та відходження бронхіального секрету. Наявність гнійного мокротиння не порушує активності препарату.

Діюча речовина препарату проявляє антиоксидантну пневмопротекторну дію, що є результатом зв’язування її сульфгідрильними групами хімічних радикалів та їх усунення.

Препарат підвищує синтез глутатіону, який є важливим фактором хімічної детоксикації. Така особливість діючої речовини препарату дозволяє її ефективне застосування у разі передозування парацетамолом.

Фармакокінетика.

Діюча речовина повністю та швидко всмоктується після перорального застосування. У печінці діюча речовина піддається метаболізму, утворюючи цистеїн, який є фармакологічно активним метаболітом, діацетилцистеїн, цистин і надалі – змішані дисульфіди.

Біодоступність препарату є дуже низькою ( десять відсотків). У плазмі крові максимальна концентрація досягається через одну-три години після прийому. Приблизно на п’ятдесят відсотків зв’язується з білками плазми. Виведення діючої речовини препарату відбувається через нирки у формі неактивних метаболітів (неорганічних сульфатів, діацетилцистеїну).

 Переважно швидка біотрансформація у печінці визначає період напіввиведення, що приблизно становить 60 хвилин.

Період напіввиведення триває до восьми годин у разі зниження функції печінки.

Показання до застосування

Препарат призначають з метою лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, коли є необхідність зменшити в’язкість мокротиння та покращити її відхаркування та відходження.

Протипоказання

Підвищена чутливість до ацетилцистеїну або до будь-яких інших компонентів цього препарату; виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча; захворювання печінки, нирок, надниркових залоз.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Протикашльові засоби у комбінації з цим препаратом можуть призводити до зменшення кашльового рефлексу, а це може спричиняти небезпечне накопичення мокротиння, тому одночасно протипоказано їх застосовувати.

З антибіотиками і протеолітичними ферментами препарат фармакологічно несумісний. Всмоктування пеніцилінів, цефалоспоринів, тетрациклінів, аміноглюкозидів зменшується під впливом препарату. Їхній прийом має супроводжуватись інтервалом у як мінімум дві години. Винятками є цефіксем та лоракарбеф.

Відбувається синергізм діючої речовини препарату з бронхолітиками.

Ефективність діючої речовини знижується під дією активованого вугілля.

Комбінація діючої речовини препарату з нітрогліцерином може підсилити вазодилатуючий ефект нітрогліцерину.

Потрібно ретельно моніторити стан пацієнта за необхідності одночасного призначення, щоб вчасно виявити гіпотензію, яка може бути небезпечною, та проявом якої може бути головний біль.

Лабораторні показники: діюча речовина препарату може спричиняти зміни у результатах кількісного визначення саліцилатів колориметричним методом та результатах визначення кетону в сечі.

Особливості щодо застосування

Пацієнтам з порушеннями функцій печінки або нирок не слід застосовувати, щоб попередити підвищене всмоктування азотистих речовин.

У поодиноких випадках проявлялись шкірні реакції, як-от синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла, у разі короткочасної взаємодії з діючою речовиною препарату.

Необхідно терміново звернутись до лікаря та завершити застосування препарату у разі появи інших реакцій з боку шкіри або слизових оболонок.

Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам з бронхіальною астмою та виразковими захворюваннями в анамнезі.

На метаболізм гістаміну впливає діюча речовина препарату, тому пацієнтам з непереносимістю гістаміну призначати довготривалу терапію не слід, адже у таких пацієнтів можуть розвинутись симптоми непереносимості (головний біль, вазомоторний риніт, свербіж).

Діюча речовина препарату сприяє розрідженню бронхіального секрету. Необхідне використання постурального дренажу та бронхоаспірації у разі нездатності пацієнта ефективно відкашлювати мокротиння.

До складу препарату входить аспартам ( похідне фенілаланіну), що становить небезпеку для пацієнтів з фенілкетонурією.

Перш ніж застосовувати цей препарат, пацієнтам зі встановленою непереносимістю деяких цукрів, слід отримати консультацію лікаря.

Менше 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію входить до складу препарату, тобто препарат майже вільний від натрію.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Недостатньо клінічних даних щодо застосування препарату вагітними жінками. Немає даних щодо проникнення препарату у грудне молоко. Лише у разі переважання ймовірної користі для жінки порівняно з потенційним ризиком для дитини можна призначати препарат у період вагітності та лактації.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

На здатність керувати автомобілем та іншими механізмами діюча речовина препарату не впливає.

Спосіб застосування та дози

 Дорослим і дітям віком від 14 років 

 Призначається по чотириста-шістсот мг діючої речовини препарату на добу, які слід розподілити на один-три прийоми.

Рекомендується застосовувати препарат після споживання їжі. Слід розчинити таблетку у склянці води та якнайшвидше випити. Муколітичний ефект препарату посилюється у разі додаткового вживання рідини.

Лікар визначає термін лікування хронічних захворювань, що залежить від характеру та перебігу захворювань. Препарат застосовують від п’яти до семи днів у разі гострих неускладнених захворювань.

 Діти

Дітям препарат можна застосовувати з 14-річного віку. 

Передозування

Щодо випадків передозування у разі перорального застосування препарату немає даних.

Передозування викликає нудоту, блювання, діарею.

У дітей існує ризик гіперсекреції.

Призначається симптоматичне лікування у разі передозування.

Побічні ефекти

Побічні явища загрожують:

З боку нервової системи: головним болем.

З боку органів слуху та лабіринту: шумом у вухах.

З боку дихальної системи, торакальні та медіастинальні розлади: диспное, бронхоспазмом ( здебільшого у пацієнтів із гіперреактивною бронхіальною системою у разі бронхіальної астми).

З боку травного тракту: стоматитом, болем у животі, нудотою, блюванням, діареєю, печією, диспепсією.

З боку серцево-судинної системи: тахікардією, артеріальною гіпотензією;

Надходила інформація про виникнення кровотеч у разі застосування діючої речовини препарату, інколи внаслідок реакцій гіперчутливості.

Різні дослідження довели, що накопичення тромбоцитів знижується за присутності діючої речовини препарату. Не встановлена клінічна значущість цих даних.

Загальні розлади проявляються алергічними реакціями, у тому числі свербежем, кропив’янкою, екзантемою, бронхоспазмом, ангіоневротичним набряком, тахікардією, гіпотензією, пропасницею, анафілактичними реакціями або навіть шоком; також тяжкими шкірними реакціями, як-от синдромом Стівенса-Джонсона та синдромом Лайєлла, які виникали під час лікування цим препаратом.

Необхідно терміново звернутись до лікаря та завершити застосування препарату у разі виникнення змін шкіри або слизової оболонки.

Термін придатності та умови зберігання

Препарат придатний до застосування два роки. Максимальна температура зберігання + 25 °С. Зберігати подалі від дітей в оригінальному упакуванні.

Категорія відпуску та ціна

Середня ціна на препарат – 110 гривень. Відпускається без рецепта.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я", Україна
  • Діючі речовини:
    Ацетилцистеїн (Acetylcysteinum)
  • Код АТХ:

    R05CB01

    R - Засоби, що діють на респіраторну систему

    R05 - Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях

    R05C - Відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, які містять протикашльові засоби

    R05CB - Муколітичні засоби

    R05CB01 - Ацетилцистеїн