ФІЛЬТР

Гастрофіт : інструкція, застосування, ціна

Гастрофіт – препарат, який регулює функції та покращує стан шлунково-кишкового тракту.

Склад і форма випуску

діючі речовини: 1 упаковка (100 г) містить суміш лікарської рослинної сировини: солодки коренів (Liquiritiae radix) 8 г, софори японської плодів (Sophorae japonicae fructus) 8 г, алтеї коренів (Althaeae radix) 7 г, кропиви листя (Urticae folium) 7 г, м'яти перцевої листя (Menthae piperitae folium) 7 г, нагідок квіток (Calendulae flos) 7 г, ромашки квіток (Matricariae flos) 7 г, цмину піщаного квіток (Helichrysi arenarii flos) 7 г, шипшини плодів (Rosae pseudo-fructus) 7 г, аїру коренів (Calami radix) 6 г, бузини квіток (Sambuci flos) 6 г, деревію трави (Millefolii herba) 6 г, звіробою трави (Hyperici herba) 6 г, шавлії лікарської листя (Salviae officinalis folium) 6 г, полину гіркого трави (Absinthii herba) 5 г.

Лікарська форма: Збір.

Основні фізико-хімічні властивості: суміш шматочків різної форми сірувато-зеленого кольору із коричнювато-червоними, оранжевими, жовтими і білими включеннями. Запах слабкий, приємний.

Упаковка: По 100 г у пакеті, вкладеному в пачку.

Фармакотерапевтична група: Засоби, що впливають на систему травлення і метаболічні процеси.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Препарат володіє спазмолітичними властивостями, стимулює відновлення слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки.

Функції травного тракту регулюються завдяки дії препарату.

Нормалізація моторики кишківника відбувається під впливом препарату. Він сприяє евакуації газів зі шлунково-кишкового тракту та чинить жовчогінну дію.

Показання до застосування

Препарат призначається у разі хронічного гастриту зі зниженою або збереженою кислотоутворювальною функцією шлунка, у разі функціональної диспепсії, у разі дуоденіту.
Також препарат призначається для профілактики рецидивів та у разі виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки у складі комплексного лікування.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату. Гіпертонічна хвороба ІІБ-ІІІ ступенів, гостра та хронічна серцева недостатність, гіпокаліємія, обтураційна жовтяниця, жовчнокам'яна хвороба з наявністю каменів понад 10 мм у діаметрі, гострий холецистит, гострий гепатит, цироз печінки, гострий панкреатит, круп, обструктивний бронхіт, спазмофілія, тромбофлебіт, підвищене згортання крові.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає достатнього досвіду прийому препарату вагітними жінками, тому застосовувати препарат слід лише за призначенням лікаря лише тоді, коли можливий ризик для плоду менший, ніж позитивний результат для матері.
Якщо необхідно застосувати препарат під час грудного вигодовування, то на цей період потрібно припинити лактацію.

Передозування

Передозування препаратом призводить до посилення побічних реакцій, диспепсичних явищ, набряків та підвищення артеріального тиску.

Побічні реакції

Переважно, препарат переноситься пацієнтами добре. Але до складу препарату входить багато різноманітних компонентів, тому може проявлятись індивідуальна гіперчутливість до компонентів препарату. А також можуть розвинутись алергічні реакції, якщо порушується рекомендований режим застосування препарату. Алергічні реакції загрожують свербежем, дерматитом, висипаннями, набряками шкіри, кропив’янкою, фоточутливістю.

Якщо під час лікування препаратом проявились негативні реакції, потрібно негайно звернутись до лікаря.

Спосіб застосування та дози

Потрібно залити 2 столові ложки препарату 500 мл окропу та залишити на 1 годину, аби збір настоявся. Після цього збір потрібно процідити.

Дітям з 12-річного віку та дорослим призначається 150 мл готового теплого процідженого збору (⅔ склянки) тричі на добу за 20-30 хвилин до їжі.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем. Переважно, тривалість курсу лікування становить від 30 до 61 дня. За необхідності можна повторити курс лікування.

Діти. Протипоказано застосовувати препарат для лікування дітей до 12-річного віку.

Особливі заходи безпеки

Слід уникати ультрафіолетового випромінювання, особливо інтенсивного, під час застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Серцеві глікозиди, адренокортикостероїди, антиаритмічні препарати (наприклад, хінідин), проносні засоби, петльові та тіазидні діуретини у разі тривалого одночасного застосування з препаратом можуть викликати порушення водно-електролітного балансу.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом 

Препарат впливає на швидкість реакції та концентрацію уваги, тому на час лікування препаратом слід відмовитись від роботи з механізмами та керування транспортом, оскільки це потребує швидкості психомоторних реакцій та підвищеної уваги.

Термін придатності

Препарат придатний до застосування впродовж 2 років від дати виготовлення.

Після закінчення терміну придатності, що зазначається на упаковуванні, препарат застосовувати протипоказано.

Умови зберігання

Препарат зберігається в оригінальному упакуванні у місці, яке недоступне для дітей, де температура повітря не перевищує 25 °С.

Ціна

Середня ціна на препарат в Україні становить 41 гривню. Препарат відпускається без рецепта.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  ТОВ "Науково-виробнича фармацевтична компанія "ЕЙМ"
 • Діючі речовини:
  Комплекс трав (universa herbis)
 • Код АТХ:

  A16AX

  A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

  A16 - Інші засоби, що діють на травну систему та метаболічні процесси

  A16A - Інші засоби, що діють на травну систему та метаболічні процесси

  A16AX - Різні речовини, що діють на травну систему та метаболізм