ФІЛЬТР

Зинерит : інструкція, застосування, ціна

Зинерит – антибактеріальний препарат, призначений для зовнішнього застосування у хворих з акне. Наноситься безпосередньо на уражені ділянки шкіри. Не виявляє системної дії на організм, тому добре переноситься пацієнтами. Швидко забезпечує бажаний лікувальний ефект (упродовж 12-ти тижнів з моменту першого застосування засобу), надовго покращує стан шкіри, хоча у рідкісних випадках може робити її дещо сухою.

Склад

Діючі речовини: еритроміцин, цинку ацетату дигідрат мікронізований. В 1 мл готового розчину міститься 40 мг еритроміцину та 12 мг цинку ацетату дигідрат мікронізованого.

Допоміжні речовини (розчинники): етанол, диїзопропилу себакат (пом'якшує шкіру, попереджає побічні реакції, які може викликати етанол).

Форма випуску препарату

Зінеріт випускається у формі білого порошку, призначеного для приготування розчину за допомогою прозорого, позбавленого кольору розчинника. У комплекті, крім розчинника, йде також аплікатор для нанесення готового розчину на уражену вугровим висипом шкіру. І порошок, і розчинник позбавлені неприємного запаху.

Обидва флакони виготовлені із пластику. Відпускаються разом із аплікатором в упакуванні, виготовленому з картону. В упакування вкладена інструкція із застосування препарату.

Фармакотерапевтична група

Зинерит належить до лікарських засобів протимікробної дії, призначених для лікування акне (вугрової висипки).

Фармакологічні властивості, якими володіє препарат

Фармакодинаміка. До складу Зінеріту входить цинк (1,2%) та еритроміцин (4%), які творять лікувальний комплекс, що виявляє протизапальний і протимікробний ефекти, руйнує комедони. Цинку ацетат володіє дубильними властивостями, сприяє загоєнню ушкоджень шкіри і зменшує продукцію сального секрету. Еритроміцин, своєю чергою, викликає бактеріостаз патогенів, які вважаються основною причиною появи акне – епідермального стафілококу і пропіонової бактерії акне.

Фармакокінетика. Активні речовини легко проникають у шкіру. Зв'язуючись з фолікулярним епітелієм (утримуючись у зовнішньому шарі шкіри), цинк не потрапляє у системний кровообіг. Натомість еритроміцин (невелика його кількість) розподіляється системно, після чого – виводиться з організму (головним чином із жовчю).

Показання до застосування

Комплексний лікарський засіб призначають у терапії легкого/середньої важкості акне (хронічного запального захворювання шкіри, появу якого викликає низка чинників). Застосовується як у монотерапії, так і у складі комплексної (як допоміжний засіб).  

Протипоказання

Зинерит не застосовують у разі підвищеної чутливості до однієї із діючих або допоміжних речовин препарату, а також макролідів.

Спосіб застосування

Перед початком терапії розчинник слід змішати з порошком, флакон струсити (порошок повинен повністю розчинитися) і закрити кришечкою, оснащеною аплікатором, який додається у комплекті.

Спосіб приготування розчину:

  1. Витягти з упаковки два флакони і зняти з обох кришечки (кришечку до флакона з порошком не викидати).
  2. Розчинник перелити до флакону із порошком. Порожню ємкість – утилізувати.
  3. Флакон закрити кришечкою, яка попередньо була з нього знята.
  4. Не зволікаючи, струсити флакон (протягом хвилини).
  5. Зняти із нього кришечку і закрутити аплікатор, який додається у комплекті.
  6. Ковпачок аплікатора проштовхати у ємкість і щільно її закрити.
  7. Щоб переконатися, що аплікатор надійно закріплений, потрібно відкрити ковпачок і (за бажанням) натиснути на аплікатор.
  8. Маркером або ручкою зазначити на флаконі дату, коли був приготовлений розчин. Застосовувати засіб можна не довше п'яти тижнів.

Перед безпосереднім нанесенням флакон слід нахилити і злегка натиснути на аплікатор. Якщо потрібно нанести більшу дозу препарату, натиск повинен бути сильнішим. Стандартна доза – 0,5 мл засобу. Наносити на уражені ділянки шкіри (обличчя, грудної клітки, спини, шиї) тонким шаром двічі на добу, що дозволить попередити її рубцювання.

Курс лікування – 10, максимум 12 тижнів. Упродовж цього періоду більшості пацієнтів вдається досягнути бажаного лікувального ефекту. Якщо він відсутній (або стан хворого, навпаки, погіршився), необхідно звернутися до лікаря-куратора. Фахівець проведе низку додаткових обстежень, аби визначити, чи не розвинулася у бактерій, які викликали вугрову висипку, нечутливість до запропонованої антибіотикотерапії. Якщо буде встановлено такий факт, впродовж наступних двох місяців Зінеріт застосовувати протипоказано.

Небажані побічні реакції

Рідше, ніж в одному випадку на 10000 (або невідомо, з якою частотою – через відсутність даних, які б дозволили провести точний підрахунок), терапія Зінерітом супроводжується підвищеною чутливістю, яка проявляється висипаннями і свербежем шкіри, утрудненим диханням, набряками ротової порожнини/губ/язика/цілого обличчя, а також набряком Квінке;

рідше, ніж в одному випадку на 100, але частіше, ніж в одному на 1000 – еритемою, відчуттям печіння, подразнення шкіри (ці ефекти є незначними і швидко минають), її сухістю і лущенням.

У разі появи сухості шкіри, для усунення цієї побічної реакції достатньо нанести на шкіру зволожуючий крем, який підбирається відповідно до її типу. Одночасне застосування косметичного засобу допускається, оскільки Зінеріт не взаємодіє з іншими медикаментами/речовинами.

Передозування препаратом

З огляду на форму випуску лікарського засобу, випадково прийняти надто високу його дозу – практично неможливо.

Якщо пацієнт за один раз прийняв перорально вміст двох флаконів (до їх змішування) або цілий флакон із готовим розчином, у нього виникнуть ознаки гострого отруєння з вираженими проявами інтоксикації організму, що пов'язано з тим, що до складу препарату входить чистий спирт (етанол).

Особливості застосування

Комплексний лікарський засіб можна наносити лише на шкіру. Слід стежити, щоб він не потрапив в очі, на слизову ротової порожнини чи носа.

У разі паралельного застосування у терапії інших макролідів, кліндаміцину або лінкоміцину існує ризик виникнення перехресної резистентності.

У період лікування немає необхідності додатково наносити на шкіру сонцезахисні засоби.

Взаємодія з іншими медикаментами

Даних, які би пролили світло на це питання, є недостатньо.

Застосування вагітними пацієнтками/пацієнтками, які годують дитину грудьми

Застосування у період вагітності.

Дані, які були отримані у ході клінічних досліджень, не підтвердили того факту, що застосування еритроміцину негативно впливає на перебіг вагітності і розвиток зародку/плоду. Тому вагітність не вважається протипоказанням до застосування Зінеріту.

Застосування у період грудного вигодовування.

Еритроміцин здатен проникати у материнське молоко, але лише незначна його кількість. Тому, якщо пацієнтка перебуває у лактаційному періоді, застосовувати Зінеріт може.

Вплив на репродуктивну функцію.

Інформація про те, що препарат може негативно впливати на фертильність пацієнтів, які застосовують його у лікуванні акне, - відсутня.

Діти

Допускається застосування Зінеріту дітьми, яким вже виповнилося 12 років. Його безпечність та ефективність у цієї категорії хворих була доведена у ході клінічних досліджень, в яких брали участь діти, що досягли статевої зрілості.

Застосування Зінеріту у дітей/підлітків дозволяє зменшити чи навіть повністю усунути дефекти шкіри, що сприятиме зокрема їхній соціальній адаптації, адже відомо, що діти шкільного віку з проблемною шкірою часто піддаються стигматизації.

Вплив на швидкість реакції при управлінні автомобільним транспортом

Дані, які би підтверджували той факт, що вказаний лікарський засіб погіршує психомоторні реакції, відсутні. Водночас фахівці припускають, що навіть мінімальний вплив є малоймовірним.

Ціна

Від 219 до 302 гривень за еритроміцин-цинковий комплекс Зінеріт (30 мл готового розчину).

Термін і умови зберігання препарату (розчинника і порошку/готового розчину)

До відкриття флаконів лікарський засіб рекомендується зберігати за температури, яка не перевищує +25ºС, у місцях, до яких не мають доступу діти, не довше двох років від дати виготовлення.

Після приготування розчину – не довше п'яти тижнів. Діапазон температури, оптимальної для зберігання готового розчину, від +15◦С до +20◦С. Якщо минуло п'ять тижнів, а розчин – ще залишився, його рештки підлягають утилізації, а пацієнту необхідно придбати нове упакування препарату і приготувати новий розчин.

Категорія відпуску

Щоб придбати Зінеріт в аптеці, рецепт від лікаря не потрібен.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Астеллас Фарма Юроп Б.В., Нідерланди
  • Діючі речовини:
    Еритроміцин
  • Код АТХ:

    D10AF52

    D - Дерматологічні засоби

    D10 - Препарати для лікування акне

    D10A - Місцеві засоби для лікування акне

    D10AF - Протимікробні препарати для лікування акне

    D10AF52 - Еритроміцин, комбінації